Dlouhé putování mělnickými ulicemi s dopisy v rukách mají za sebou Iveta Albrechtová a Jana Sládková z okresního tělovýchovného sdružení. Po poštovních schránkách, do kterých chtěly hodit obálky s pozvánkami na blížící se valnou hromadu sportovců, totiž pátraly marně. Oranžové schránky z obvyklých míst zmizely.

V Pražské ulici, nedaleko sídla sdružení, zůstala na místě schránky prázdná zeď. Nevadí, stačí vyšlápnout kopec do centra. Jenže ani tam, na chodníku na náměstí Karla IV. a v podloubí na náměstí Míru, už schránky nejsou. Stejné je to později i na dalším místě, na rohu ulic Pod Vrchem a Vodárenská. A tak nezbývá, než dojít až na poštu do Nové ulice.

„Tam, kde bývaly schránky, jsou teď jen kusy odříznutých podstavců,“ řekly o své zkušenosti Iveta Albrechtová a Jana Sládková.

Na redakci se v úterý obrátili i další čtenáři z Mělníka s otázkou: ruší snad Česká pošta po telegramech i pouliční schránky? To ale mluvčí České pošty Marta Selicharová odmítá. Z obou náměstí podle ní musely být schránky na čas odstraněny kvůli stavebním pracem na revitalizaci centra. „Další dvě schránky jsou v opravě,“ vysvětlila Selicharová.

Všechny poštovní schránky se vrátí na svá původní místa. A pak jich v Mělníku zase bude šestnáct.

V takhle velkém městě by měli lidé kromě řídce osidlených okrajových částí najít poštovní schránku každých 750 metrů.