Nebezpečný obrubník, který překážel a ohrožoval procházející chodce, je na svém původním místě. Pracovníci mělnických technických služeb bleskově zareagovali a přijeli pouhou hodinu od nahlášení.

Naproti autobusovému nádraží stojí zelená rohová budova. Kdo poslední dobou procházel kolem, mohl na rozhraní Bezručovy a Krombholcovy ulice míjet překážející polámaný obrubník. „Myslím, že by si tady mohl někdo ublížit. Stačilo by jenom zakopnout,“ řekla Eva Maršíková, která tudy právě procházela.

Většina lidí místem prošla bez toho, aniž by si všimla, že je na chodníku něco v nepořádku. Lidé invalidní, maminky s malými dětmi nebo sportovec na kolečkových bruslích by ale na toto místo nemuseli mít právě nejpříjemnější vzpomínky.

Zmíněná zelená budova, u které se chodník nachází, je také sídlem redakce Mělnického deníku. Redaktoři v pátek chvíli po jedenácté hodině dopoledne vytočili telefonní číslo technických služeb a požádali pracovníky o opravení chodníku. Dovolali jsme se panu Václavu Motákovi, který přislíbil že pracovníci služeb chodník do konce příštího týdne opraví. Když jsme ale zhruba za hodinu slyšeli břinkot lopat, nestačili jsme se divit.


Nástrahy města
Dalších takových nebezpečných míst je v Mělníku za poslední měsíc hned několik. Celé město je nyní v době různých rekonstrukcí a oprav místem, kde lidé musí kličkovat mezi dělníky a červeně označenými páskami. „Nejhorší je rozkopané náměstí. Tam je často problém dostat se vůbec do obchodu,“ prozradila Ivana Pekárková. Červené pásky, které ohraničují místo prací dělníků, obcházejí také lidé na rohu ulic U Cihelny a Nemocniční, tedy kousek od nemocnice.

Jaké máte zkušenosti s technickými službami ve vašem městě vy?
Napište nám: melnicky@denik.cz nebo se zapojte do diskuze