Silniční váhy čekaly ve středu na nákladní auta na hladké silnici na stanovišti u Malého Újezda. Přestože žádný z vozů neměl ani hodinu před závěrem policejní dopravně bezpečnostní akce přetížený náklad, řidiči se radovat nemohli.

„U nejčastějších přestupků šlo o technický stav vozů a vynechání bezpečnostních přestávek,“ uvedl vedoucí mělnického dopravního inspektorátu Miroslav štrombach. U řidičů osobních aut bylo hlavním přestupkem překročení stanovené rychlosti.

Na silnici I/16 na tahu mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví byla ve stejné době ještě tři stanoviště plná dopravních policistů. A další shodné akce budou následovat. „Trápí nás, že kamiony sjíždějí z dálnic na silnice I. a II. třídy a zatěžují dopravu v kraji,“ vysvětlila středočeská policejní mluvčí Soňa Budská.
Kamiony se navíc zásadně podílejí na špatném stavu vozovek v kraji, alespoň mají–li přetížené náklady. Řidiči už ale začínají být opatrní. „Jsme za to odpovědní, musíme si hmotnost nákladů hlídat,“ řekl jeden z nich, když jeho nepřetížený vůz opustil váhy. Vzápětí ho ale o pohodu připravily pořádně sjeté pnematiky, které policistům neunikly.