To byly hlavní dva důvody, proč Byšice na jaře letošního roku podepsaly smlouvu s obcí Koleč o působení tamní obecní policie na území Byšic. Jak vypadá situace teď? Jsou náklady ve výši několika tisíc korun měsíčně, které Byšice zaplatí za obecní policii, výhodné?
„V otázce měření rychlosti policií se situace zlepšila. To není ale stálé, policisté jsou u nás jen několik hodin jednou týdně. Řidiči se samozřejmě na měření nějakým způsobem upozorní,“ uvedl starosta Byšic Juraj Brnula.

Byšice se sice setkaly s ostrou kritikou, dopravní situace se však o trochu zlepšila. Podle slov starosty vedle měření rychlosti policií zabraly také nové ukazatele rychlosti, které obec v minulosti pořídila. „Ukazatele řidiče hodně ovlivní, pro obec to tedy byla zcela určitě dobrá volba,“ řekl Brnula.
Nejen dopravní situaci mají na starosti policisté z Kolče. Nešvarem řidičů projíždějících Byšicemi je neustálé parkování na chodnících. „Policisté se zaměřují hlavně na měření, chceme proto v návaznosti na smlouvu požádat starostu Kolče, aby policie dohlížela i na tuto záležitost a také na veřejný pořádek,“ vyjádřil se byšický starosta.

Zaparkovaná auta na chodnících představují velké nebezpečí například pro maminky s kočárky, které musejí vozidla obcházet a vejít tak do vozovky.
„S činností obecní policie jsme vcelku spokojeni a budeme ve spolupráci pokračovat i nadále,“ dodal Brnula.