Narodila se zřejmě proto, aby pomáhala ostatním. Lucie Steinbachová ze Štětí už jako malá věděla, že chce být zdravotní sestrou. A šla si za svým. „Už ve čtvrté třídě jsem se začala zajímat o první pomoc. Tenkrát jsem chodila na kroužek první pomoci," vzpomíná osmnáctiletá studentka třetího ročníku Soukromé střední zdravotnické školy v Mělníku.

Se svými spolužáky ze štětské základní školy také jezdila na soutěže v první pomoci, které pořádala mělnická zdravotnická škola ve Lhotce. „Tam jsem se k tomu dostala ještě víc a věděla jsem, že se po základce vydám na studium do Mělníka. Tehdy mě tam nalákali Vladimír Janovský a Ilona Jiřičková," pokračuje šikovná studentka, která se jen tak něčeho nezalekne.

V prvním ročníku sice přemýšlela, jestli nemá změnit zaměření, ale ve druháku ji to opravdu chytlo. „Začátky byly dost těžké a takové trochu nezáživné, ale když začala první pomoc a víc odborných předmětů, začalo mě to hodně bavit. A nejvíc ze všeho mě baví praxe. Ta je u mě na prvním místě."

Lucie Steinbachová chodí se spolužačkami třikrát týdně na praxi na chirurgii mělnické nemocnice. „V pondělí máme odpolední, v úterý a ve středu ranní. Děláme například infuze, převazy, steleme, myjeme pacienty, premedikujeme, prostě to, co je potřeba," říká studentka oboru zdravotnický asistent, která se už v nemocnici setkala i s úmrtím pacienta. „S tím musíme počítat, protože to bohužel k životu patří," připomíná nadějná studentka, v jejíž blízkosti nemusí mít nikdo strach o život.

První pomoc v běžném životě ještě poskytovat nemusela, ale bravurně si poradila s tím, když si na sebe její maminka zvrhla konvici s vařicí vodou.

Po maturitě na mělnické střední škole se chce vydat na studia do Mladé Boleslavi. Na zdravotnické škole by chtěla vystudovat obor diplomovaná sestra. ⋌…8