Návštěvnost koupališť na Mělnicku se po horkém červnu pohybuje kolem bodu mrazu. Může za to chladnější počasí posledních dnů, které moc lidí k vodě nevytáhne. Areály jsou přitom na prázdninovou sezonu dobře připraveny. Plavecké bazény, skokanské můstky, skluzavky a brouzdaliště však nejsou využívány tak, jak by se v tuto roční dobu očekávalo. Voda je kvalitní, teplota na koupališti v Kralupech nad Vltavou dosáhla dokonce 25 stupňů Celsia. Provozovatelům tak nezbývá než doufat, že rtuťové sloupce teploměrů brzy vzrostou.

„Návštěvnost v posledních dnech je téměř žádná. Červen byl v tomto ohledu mnohem lepší. Kvalitu vody průběžně kontrolujeme, žádný problém se nevyskytl,“ uvedl vedoucí mělnického koupaliště Antonín David.

Voda je v pořádku i v Kralupech nad Vltavou. Její teplota dosahuje i k 25 stupňům Celsia. I přesto si moc lidí cestu k vodě nenajde. „Upravujeme proto otevírací dobu podle aktuálního počasí a zájmu návštěvníků,“ řekl provozovatel místního areálu Karel Vojáček.

Dobrý stav vody v koupalištích na Mělnicku potvrzuje i Šárka Hatašová z oddělení komunální hygieny Krajské hygienické stanice. „Doposud nebyly zjištěny žádné problémy s kvalitou vody. Mělník, Kralupy, Mšeno i Želízy jsou v pořádku.“