Kralupské prodejní místo, kde si zájemci mohou zařídit kartu Lítačka i si tam koupit dlouhodobé kupony, je otevřeno denně mezi osmou a sedmnáctou hodinou. Kromě základních služeb tam lze také například doložit nárok na slevu jízdného nebo nechat zablokovat kartu v případě ztráty.

Další taková místa ve středních Čechách se nacházejí v Benešově, Berouně, Čáslavi, Hořovicích, Kolíně, Kutné Hoře, Lysé nad Labem, Mladé Boleslavi, Nymburce, Příbrami, Vlašimi a dvě v Rakovníku. Kartu Lítačka pro cestování ve Středočeském kraji využívá přes 265 tisíc lidí.

Zařídit si lítačku je možné i online (ODKAZ pidlitacka.cz), jízdenky i dlouhodobé kupony si lze pořídit prostřednictvím mobilní aplikace PID Lítačka, která zároveň vyhledává spojení nebo informuje o zpoždění spojů. Rovněž s ní mohou řidiči platit v Praze parkovné.

Co je to karta Lítačka

Čipová karta, která primárně slouží jako identifikátor pro cestování v rámci Pražské integrované dopravy. Lítačku můžete využít nejen pro dopravu, ale například i jako čtenářský průkaz do Městské knihovny v Praze, či jako kartu pro nabíjení elektromobilu v síti PRE point. Dále mají držitelé Lítačky k dispozice rozsáhlý slevový program, který mohou využít nejen v Praze, ale i ve Středočeském kraji.

Zdroj: Pražská integrovaná doprava