Řidič citroënu, kterého po sobotních ranních závodech mezi Lešany a Dolany zastavil až varovný výstřel z policejní pistole, měl v sobě pervitin. Stejně na tom byla žena, která cestovala s ním. V autě přitom měli lup z kralupské garáže, kterou společně navštívili ještě za tmy.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého se kralupští policisté marně snažili v sobotu ráno u Lešan zastavit podezřelý vůz Citroën Xantia. Policisté ho při pronásledování chtěli předjet, řidič je ale najížděním několikrát přiměl ke zpomalení. Srážka by při rychlosti, jíž oba vozy jely, měla zoufalé následky. Když se u Debrna dostal služební vůz před citroën a mířil k němu policista, řidič zase šlápl na plyn a řítil se jeho směrem. Naštěstí na poslední chvíli stihl uskočit.

 A honička pokračovala až za Dolany, kde stíhaný vůz vletěl do pole. Jel ještě pár set metrů, než zastavil a oba lidé z citroënu se snažili prchnout do blízkého lesa. Po varovném výstřelu ale na útěk zapomněli. „Donucovací prostředek policisté použili v neobydlené části a výstřel směřoval do vzduchu,“ potvrdil Václav Tichý s tím, že následně byl varovný výstřel vyhodnocen jako oprávněný.

Test na omamné a psychotropní látky odhalil, že šestadvacetiletý řidič i jeho třiadvacetiletá společnice v sobě měli metamfetamin.

Ve stejném dni časně ráno muž v Kralupech and Vltavou sebral z garáže u rozestavěného domu plastová okna, halogenové svítidlo, prodlužovací kabely i příslušenství k pneumatickému kladivu a k vrtačce. Lup za dvaatřicet tisíc korun naložil do auta a odjel. Od loňského podzimu přitom nemá papíry, soud mu řízení zakázal na celé tři roky.

Později pak přímo v autě pohostil ženu, s níž byl zadržen, pervitinem.

Dívka se vrátila hned v sobotu na svobodu, řidič ale skončil ve vazbě. Je podezřelý ze spáchání trestných činů krádež, nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které ho může soud poslat až na šest let do vězení.