Největší koncentrace zdravotnic na metru čtverečním. Tak by se dal stručně popsat sobotní maturitní ples v kralupském kulturním domě Vltava.

Ten totiž patřil čtvrťačkám mělnické soukromé střední zdravotnické školy. Tentokrát ale vyměnily tradiční bílé oblečky, které znají z praxí v nemocnici, za nádherné večerní šaty. A svůj večer si také pořádně užily.

Na dlouhé hodiny učení, které je čekají před maturitní zkouškou, na chvíli zapomněly a pustily se na taneční parket. Na podiu jim přitom vyhrávala kralupská skupina Druhej dotek.

„Na maturu se ještě neučím,“ řekla s úsměvem jedna z devětadvaceti maturantek Kristýna Baťhová, která chce po střední škole studovat na lékařské fakultě obor všeobecná sestra.

Její spolužačka Michaela Doležilová se po maturitě vydá jiným směrem. „Půjdu studovat do Prahy zubní hygieničku. Sestru v nemocnici dělat nechci, protože to prostředí až tak moc nemusím,“ vysvětlila.

Čtyř let na mělnické zdravotnické škole si obě maturantky váží. „Škola je na úrovni, vzdělání je na ní určitě lepší než na jiných zdrávkách,“ pochválila Kristýna.

Shodly se také na předmětech, které pro ně byly nejtěžší – matematika a ekonomika. „Ekonomika je nejhorším předmětem snad pro celou třídu,“ dodala Michaela.

Jiří Říha