O tom je přesvědčená například krajská zastupitelka Jiřina Fialová (KSČM). „Současné vládí bezvládí by podle mě nejlépe vyřešily předčasné volby. Myslím si ale, že to celé spíš vyšumí do ztracena. Ostatně jako většina věcí v tomto státě," poznamenala s tím, že hlavní slovo bude mít pravice, která se pro tento účel sjednotí a zmobilizuje své síly. „Oni moc dobře vědí, že v příštích volbách by se někteří z nich nemuseli do sněmovny dostat. Proto ji nebudou chtít ani předčasně opustit," dodala Jiřina Fialová.

Podobně situaci vnímá také starosta Mělníka Ctirad Mikeš (ČSSD): „S největší pravděpodobností vláda důvěru nedostane a bude v demisi pokračovat ještě několik měsíců. Pak možná prezident jmenuje premiérem někoho jiného – nebo sestavením nové vlády znovu pověří Jiřího Rusnoka. Miroslavě Němcové ale tuto možnost podle mého názoru nedá," uvedl Ctirad Mikeš.

Zároveň si myslí, že nedojde ani k vypsání předčasných voleb, které by ovšem sociální demokraté uvítali. „Ústavní většina na jejich odhlasování se ve sněmovně nenajde," poznamenal politik.

Ani Petr Holeček (bez PP), poslanec a starosta Kralup nad Vltavou, si nemyslí, že vláda důvěru získá. „Nikdo nemůže dopředu říct, jak to dopadne. Pokud ale budeme vycházet z prohlášení poslaneckých klubů, pak Jiří Rusnok důvěru nedostane," řekl.

Pokud k tomu skutečně dojde, trumfy v ruce bude mít při řešení vládní situace Miloš Zeman. „Kroky pana prezidenta nikdo předpovědět nedokáže, už několikrát nám ukázal, že umí překvapit. Proto je pro mě velkou neznámou, jak to nakonec celé dopadne," uzavřel Petr Holeček. Současnou politickou situaci sledují samozřejmě také občané.

Michal Kamenčík z Mělníka prozradil, že je pro něho hlavní, aby se něco konečně stalo. „Cokoli se stane, bude už jen k dobru naší země. Hlavně ať už ta veleslavná koalice táhne do zapomnění. Naše zem se rozpadá v základech, korupce, krádeže miliard z našich daní, odměny za špatnou práci, politické tahanice, amnestie tunelářům, kmotři. To všechno by mělo vzít konec, pak nám všem zase bude skvěle. Ať už budou předčasné volby, nebo ne," prohlásil.