Mezi devětadvaceti a jednatřiceti stupni, takové jsou vyhlídky na teploty v následujících dnech ve středních Čechách, které ale mohou být sem tam skrápěny přeháňkami. Předpovědi počasí zmiňují až do pátku i možné bouřky, ale spíše běžné letní. Varování z minulého týdne před kroupami se zatím neopakuje.

Sezonu už zahájila všechna koupaliště na Mělnicku, která jsou zatím otevřena většinou odpoledne a s celodenním provozem počítají až s prázdninami.

Jak jsou na tom koupací vody v přírodě? Z míst, kam se rádi jezdí koupat lidé z Mělnicka, sledují hygienici kvalitu vody na jezerech Lhota, Konětopy a Proboštských jezerech u Brandýsa nad Labem. A tam je voda hodnocena jako vhodná ke koupání.

Ve Středočeském kraji jsou ale i místa, kde to už na prahu sezony není žádná sláva - navzdory zkušenostem hygieniků, že k případnému zhoršení kvality vody dochází zpravidla až v srpnu.

Voda na Orlíku a na Slapech

Ve středočeské části přehradní nádrže Orlík se už před létem na Podskalí objevily sinice, nyní je tam však stejně jako v oblastech Popelíky, Lavičky a Trhovky pouze zhoršená jakost vody. „Pro návštěvníky to sice neznamená žádné omezení v koupacích aktivitách, nicméně lidem se sníženou imunitou, případně alergikům a malým dětem nebo těhotným ženám doporučujeme, aby se po vykoupání vždy osprchovali,“ vysvětlili na svém webu hygienici. Stejné je to například i na přírodním koupališti Pilský rybník na Příbramsku.

Na všech sledovaných koupacích oblastech přehradní nádrže Slapy je voda vhodná ke koupání, dobře jsou na tom podle závěrů kontrol hygieniků i další vodní plochy v kraji.