Podle slov mělnického místostarosty Milana Schweigstilla bylo při kompletní rekonstrukci kanalizačních sítí zjištěno, že kanalizace vede v místech, kde o ní nikdo nevěděl, a tak bylo nutné ji okamžitě přeložit. „Proto bohužel ještě není možné otevřít křižovatku ulic Blatecká a Kokořínská, jak bylo dříve avizováno. V plánu je otevření tohoto úseku zhruba koncem října. Do té doby bude, jak bylo slíbeno, jezdit autobusová linka 474 po městě zdarma,“ vysvětluje Schweigstill.

Autobusová linka 474 bude mít i proto změněnou trasu. Spoj nebude obsluhovat zastávku na Blatech, ale pojede v nové trase přes Malý Borek, Velký Borek a Skuhrov. Vedení mělnické radnice proto žádá všechny cestující, aby sledovali vývěsky na zastávkách a časy uvedené na výlukových jízdních řádech.

Kokořínská byla uzavřena už v polovině července v souvislosti s havárií plynovodu. Přes přejezd se ale dalo projíždět až do včerejšího večera. Rušit se bude první železniční kolej a bude posunuto výstražné zařízení hlavního železničního přejezdu v ulici Kokořínská, a tak vznikne prostor pro vybudování levého odbočovacího pruhu směrem na Chloumek a zkapacitnění této křižovatky, kde se pravidelně tvoří dlouhé kolony. „Zároveň bude odstraněno oplocení areálu Českých drah,“ doplnil Schweigstill.