Stavba dvou kruhových křižovatek na nebezpečném nadjezdu dálnice D8
u Nové Vsi, kde došlo už k několika smrtelným nehodám, dělá těžkou hlavu řidičům.

„Slibovali, že při stavbě kruháčů bude silnice průjezdná, ale teď jsou tam často řady čekajících aut a navíc ani nejde nikam odbočit," stěžoval si redaktorům Mělnického deníku Martin Pešek, který se na cestě z Kralup nad Vltavou do Mělníka musel u rozestavěné křižovatky otočit a vydat se k cíli druhou stranou přes Veltrusy. „Přitom jsem nikde neviděl jedinou značku, která by mě varovala, že se přes nadjezd nedostanu," dodal otrávený šofér.

Uzavírka některých úseků je podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Niny Ledvinové 
v současné době nezbytná. „Vzhledem k intenzivním stavebním pracím bylo nutné vyloučit některá odbočení. Hlavní trasa po silnici I/16 je ovšem s omezením průjezdná," konstatovala mluvčí a dodala, že by si řidiči měli oddechnout na začátku listopadu. Právě tehdy mají být oba kruhové objezdy zprovozněny.

Řidičům tak nezbývá nic jiného, než se stavbě vyhnout po objízdných trasách. Objížďka pro vozy mířící z dálnice D8 od Teplic ve směrech Mělník, Nová Ves a Velvary vede z exitu 29 po silnici druhé třídy s číslem 608 přes Straškov do Nové Vsi. Po stejné trase se dostanou i šoféři jedoucí opačným směrem.

Pro uzavřený směr od Mělníka, Velvar a Nové Vsi na dálnici směrem na Prahu je podle mluvčí Niny Ledvinové objížďka vyznačena po silnici II/608 přes Veltrusy na mimoúrovňovou křižovatku 
v Úžicích, odkud se motoristé dostanou na dálnici D8.