Policisté případ po osmi týdnech vyšetřování odložili. Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého nezjistili, že by došlo ke spáchání trestného činu.

Kovové lešení, ze kterého dělníci místní firmy dvanáctipatrový dům zateplovali, se 29. května dvě hodiny po poledni náhle zřítilo.

Svědkové, kteří byli v době neštěstí přímo v domě, se shodli, že před pádem lešení zaslechli silnou ránu způsobenou poryvem větru. „Hned jsme se ohlédly k oknu, to už letělo lešení dolů,“ vyprávěly tehdy Vendula Brabencová s dcerou Kateřinou.

Ve chvíli, kdy se lešení urvalo, na něm stáli čtyři dělníci. Naštěstí stihli rychle skočit na balkony v sedmém a jedenáctém patře.

Na hasičskou plošinu, která by je snesla k zemi, nebylo na pozemku u domu místo. Byl plný kovových trosek, které při pádu zasáhly dokonce i stromy a lampy.

Naštěstí byl větrný a deštivý den, jinak by zřejmě došlo k tragédii. Za hezkého počasí si totiž právě na trávníku u domu hrávají děti, procházejí tam také maminky s kočárky a senioři se psy.

Policisté okamžitě zahájili vyšetřování. Vycházeli tehdy z podezření, že mohlo dojít ke spáchání trestého činu obecného ohrožení z nedbalosti. To ale v následujících týdnech vyvrátili znalci. Podle jejich závěrů bylo lešení dokonale postaveno i ukotveno.

Jediným viníkem tak zůstal jarní vichr, který zřejmě dokázal shodit kovové lešení jediným silným nárazem do domu.