Potvrdila to starostka Byšic Jana Poláková: „Povodeň nás sice neohrozila, zato teď měli lidé zaplavené sklepy a zahrady, na kterých zůstávají velká jezera," uvedla. Prudký déšť navíc ucpal novou kanalizaci, kterou v obci v posledních týdnech budují. „Všechno je vymleté a zanesené. Musíme to vyčistit a uvidíme, jaké škody vlastně voda způsobila," poznamenala Poláková.

V Lužci nad Vltavou zase déšť vytopil domy, ze kterých byla po povodni konečně odčerpána voda. Starosta Patrik Rollo uvedl, že stačila půlhodinová bouře, aby se hladina vody v lagunách zvedla o třicet centimetrů. „Hasiči vodu odčerpávají velkokapacitními čerpadly, neustále sem však přitéká další z polí a spodních vod. Lidé jsou zoufalí, skoro dva dny uklízeli a když už to měli téměř hotové, mají v domech zase bahno a vodu," prozradil Rollo.

Potíže způsobila bouře i ve Klích, kde navíc padaly ještě kroupy. Podle starostky Alice Semiánové je přitom obec stále ještě zčásti pod vodou. „Výrazně nám to zkomplikovalo situaci. Vodu jsme měli i tam, kde doteď žádná nebyla, třeba na Krausovně nebo v budově školy," přiznala. Ve Větrušicích dokonce krupobití poničilo jeden ze starších domů.

V Tuhani pak nedělní průtrž nejvíce odnesli zemědělci.  Uvedla to starostka obce Marcela Čechová. „Kroupy byly všude, srazilo nás to na kolena. Zemědělci pláčou, protože to, co nebylo zatopené, vzalo při krupobití za své. Škody na plodinách budou velké, všechno je úplně odepsané," posteskla si starostka Čechová s tím, že lidé z obce za ní chodí a říkají, co všechno jim kroupy zničily. „Prý to odnesla auta, střešní okna domů, někde i střechy," dodala tuhaňská starostka.

Hasiči v neděli vyjížděli ke stromům spadlým přes silnici, vyčerpávali také vodu ze sklepů a zahrad. Na železniční trati mezi Nelahozevsí a Kralupy nad Vltavou pak musela být kvůli popadaným stromům v ranních hodinách zastavena doprava. Provoz byl ale rychle obnoven.