Přístavní mola jsou již připravena, ale ještě nebyla namontována na potřebná místa pod opravovaný most. Město totiž čeká na poslední chvíli kvůli nenechavcům. Podle vyprávění místostarosty Milana Schweigstilla totiž převozník Pavel Balcar už honil po vodě odvázaný člun, který na místě přivázal při zkušebním provozu. Někdo mu ho odvázal a pustil po vodě. „V době fungování přívozu, bude převozník na místě i nocovat, aby si mola a loď ohlídal,“ vysvětlil Schweigstill.

Slavnostní provoz v sobotu zahájí představitelé mělnické radnice přímo u přístavního mola a sami se nechají převézt na brozáneckou stranu a zpátky.

Hned v neděli už přívoz nebude jezdit kvůli závodu. Plavební ulice totiž bude uzavřena a lidé nesmějí přebíhat z jedné strany komunikace na druhou. „Nechceme být zdrojem toho, že bychom tam ty lidi přiváděli a raději jsme se rozhodli o přerušení provozu,“ vysvětlil Milan Schweigstill.

Přívoz bude sloužit jako náhrada za uzavřený starý most přes Labe pojmenovaném po veslaři Josefu Strakovi. Doprava bude pro lidi bezplatná „Rada města na svém posledním zasedání rozhodla, že doprava bude pro lidi bezplatná,“ uvedl Schweigstill s tím, že město zaplatí 100 tisíc korun jako náklady na úpravu přístavních mol a počítá se s tím, že 700 tisíc korun bude stát provoz přívozu po celé čtyři měsíce.

V červnu a v září bude jezdit mezi oběma břehy jen o víkendech. Počítá se s dobou zřejmě od osmi do devatenácti hodin. V hlavní sezoně, tedy v červenci a v srpnu, bude otevírací doba prodloužena. Podle současných plánů, by měl přívoz jezdit až do dvaceti hodin „Město je v případě zájmu lidí a turistů připraveno pružně reagovat na zvýšený zájem,“ řekl místostarosta Mělníka a zdůraznil, že přívoz by pak při velkém zájmu mohl jezdit v pracovní dny už v červnu.

Přívoz chce vedení radnice zřídit především z toho důvodu, že pohyb chodců, cyklistů a bruslařů na novém mostě není bezpečný. „Už tam došlo k nějakému výstupu, kdy málem dítě vběhlo pod auto,“ vysvětlil Schweigstill.

Starý most je zavřený už od listopadu. A zůstane to tak ještě minimálně do konce letošního října. Stavební práce i přes zdržení s neplánovaným, ale nutným odstraněním přechodových plechů mezi hlavními nosníky mostu a železobetonovou mostovkou, probíhají podle vedení radnice podle předem daného harmonogramu.

Provoz přívozu mezi mělnickou stranou Labe a brozáneckou stranou
- V červnu a v září bude přívoz jezdit jen o víkendech od 8 do 19 hodin
- V červenci a v srpnu bude jezdit i ve všední dny od 8 do 19 hodin
- Doprava bude zdarma
- Při velkém zájmu se v červnu a září otevře i ve všední dny