Stížnosti z města provázely letošní sedmý ročník cyklistického závodu Mělnické okruhy, který se uskutečnil v sobotu v Mělníku. Podle strážníků pořadatelé z Bike klubu Mělník porušili rozhodnutí vydané odborem dopravy a zavřeli centrum města v době, kdy neměli.

Závody se konaly od sobotního dopoledne asi do půl třetí odpoledne. Startovalo několik skupin v různých časech a kategoriích. Pořadatelé museli
v časech průjezdů závodníků zajistit jejich bezpečnost, tedy aby v místech neprojíždělo žádné auto, které by je ohrozilo. A v tom byl pravděpodobně kámen úrazu. Pořadatelé totiž přepažili vozovku v ulici Legionářů páskou doplněnou o značku zákazu vjezdu. Podle strážníků ale měli právo pouze na dočasnou uzavírku ulice, například pověřenou osobou, která by zastavila automobily.

Na pořadatele si stěžovali i někteří živnostníci, kteří nebyli dostatečně informováni předem a o konání závodů nevěděli. Nikdo z organizátorů se nechtěl k věci jmenovitě vyjádřit.

„Nechceme nějakou jmenovitou přestřelku přes média. Příjezd na náměstí byl omezen stejně jako v předchozích šesti ročnících, a to pouze v době konání dětských závodů přibližně od 10 do 11 hodin a dále při hlavních závodech od 12 do 14 hodin,“ uvedl jeden z pořadatelů.

Podle něj také na náměstí projela minimálně čtyři vozidla i během hlavního odpoledního závodu. Přítomnost aut na náměstí Míru potvrdil Mělnickému deníku i jeden z diváků. „Můj syn tam závodil a skoro po celou dobu závodu se pohyboval v centru města a na náměstí. Když dojeli, nějaká auta tam jezdila, v době závodu dětí ale ne,“ uvedl Martin Honzík z Mělníka. V přestávce před startem projela tratí závodníků i záchranná služba, která jela k ošetření mladíka na stanici městské policie.

Problém tak pravděpodobně vznikl v komunikaci. Pořadatelé chtěli co nejvíce zajistit bezpečnost závodníků, a tak uzavřeli ulici Legionářů i v době, kdy se závodníci pohybovali v jiných místech a do této lokality měli daleko.

Především kvůli bezpečnosti závodníků už nechali strážníci závod dokončit tak, jak byl. Podle Městské policie Mělník se ale organizátoři dopustili hrubého porušení podmínek, za kterých měli prostory od města pronajaté. „Celá věc bude předána na příslušná místa k dořešení,“ ujistil šéf mělnických strážníků Svatopluk Zachoval.