Podle mluvčí mělnické radnice Heleny Vavřinové přebírají strážníci hlášení od občanů samozřejmě i telefonicky na čísle 156, ale ohlásit je mohou lidé i e-mailem na adrese mestskapolicie@melnik.cz. Na webových stránkách městské policie má navíc každý úsekář svoji vlastní adresu, kterou mohou obyvatelé využít.

„Většinu oznamovatelů strážníci navíc ještě zpětně kontaktují, aby je informovali o tom, jak se v řešení jejich problému bude pokračovat,“ vysvětlila Helena Vavřinová.

Ilustrační foto
Města si budou moci strážníky půjčovatMěstská policie využívá elektronický systém, který byl nainstalován všem vedoucím městského úřadu, včetně technických služeb města. „Do systému vkládají strážníci podrobný popis a fotografii věci, kterou je potřeba řešit, dodala Vavřinová.


Závady je zároveň možné hlásit online na www.zmapujto.cz. Na tomto serveru je nutné zadat přesnou lokaci místa, kde se závada nachází. Stačí posunout červenou šipku na mapě. Potom nahrát fotografii poškozené věci a vyplnit podrobně, co je za konkrétní problém. 

První verze ZmapujTo.cz vznikla v květnu 2012 jako ekologický projekt s cílem bojovat proti nelegálním skládkám odpadu v České republice a přispět tak k řešení této problematiky. Po dobu fungování první verze bylo nahlášeno více než 2500 černých skládek, do projektu se aktivně zapojilo přes 40 měst a obcí. V březnu 2014 byla potom spuštěna druhá verze ZmapujTo.cz. Ta obsahuje několik novinek. Nejdůležitější novinkou je možnost hlásit nejen černé skládky, ale i celou řadu možných problémů, na které v přírodě či ve městech narazíte. 

Chovatelé v Tišicích pořádali okresní výstavu drůbeže a místní výstavu králíků a holubů.
OBRAZEM: Výstava představila 53 holubů