Je deset hodin dopoledne. Naprosté ticho a klid. Rozkopaná silnice na rozhraní Bezručovy a Nemocniční ulice zeje prázdnotou. Po dělnících ani památky. Lidé, kteří procházejí okolo, nevěřícně kroutí hlavou. „Mělník zažívá dopravní kolaps a tady nikdo nedělá!“ rozčilují se.

Bezručova ulice je uzavřena z důvodu rekonstrukce vodovodu. Už měsíc je proto ve městě šílená dopravní situace, která má trvat až do poloviny července. Lidé však mají obavy, že to firma nestihne. „Rozkopali toho moc a nechali to být. V pátek už tady nedělají nic,“ poznamenala mělnická obyvatelka Libuše Tesařová.

Zvuky těžké techniky se ozývají z další části Bezručovy ulice, kde dělníci dělají výřezy a dostávají se k původnímu potrubí. „O kus dál se normálně pracuje, ale tady se nic neděje. Firma by měla zabezpečit víc dělníků, aby práce rychleji pokračovaly,“ zhodnotil situaci Jan Šťastný, který do Mělníka přijel z Kelských Vinic.

Stavba, kterou provádí pražská firma Zepris, je nyní asi v polovině práce. Podle stavbyvedoucího Ivo Soukupa je všechno v pořádku. „Lidé se nemusejí ničeho obávat, protože práce pokračují podle plánu a určitě je stihneme do předem stanoveného termínu, tedy do 15. července. To, že se dnes dopoledne nepracuje na obou místech v Bezručově ulici, je dáno naplánovaným technologickým postupem,“ vysvětlil včera Ivo Soukup.