Nemocnice Mělník stále nemá nového majitele. Kdo se jím nakonec stane, je v současné době velkým otazníkem. Zájemci jsou, kdo ale nabídne desítky milionů korun za její nákup? Bude třeba nemocnice patřit městu Mělník? Podle starosty města Miroslava Neumanna by o tom, zda Mělník půjde podruhé do výběrového řízení, měli rozhodnout sami zastupitelé. Ještě před pár dny přitom bod o prodeji nemocnice v plánu nebyl.

„O zařazení bodu prodeje nemocnice na program jednání zastupitelstva dne 9. října jsem požádal pana starostu. Rozhodně chci, aby se o tom na zastupitelstvu jednalo,“ uvedl zastupitel za Sdružení Mělničané Milan Schweigstill. „Ano, na žádnost zastupitelů jsme bod prodeje nemocnice zařadili na úterní jednání,“ potvrdil včera informaci starosta Mělníka Miroslav Neuman.

Že je o prodeji Nemocnice Mělník nutné na zastupitelstvu opravdu jednat, si myslí i další zastupitelé. „Diskuze by k tomu rozhodně měla být, ale podle mého názoru, trochu více profesionální,“ řekl další ze zastupitelů, Milan Němec z ČSSD. Podle jeho vyjádření by mělo by bylo vhodné, aby zazněla i prezentace zástupců nemocnic, kde je vlastníkem – provozovatelm město. „Možná by stálo zato navštívit tyto typy nemocnice a přesvědčit se na vlastní oči. Rád bych také slyšel i názor zástupce pojišťovny,“ uvedl Neměc.

„Město by se podle mého mělo ucházet o nemocnici aktivně a nejen platonicky – jak tomu bylo minule,“ řekl zastupitel Jaromír Patočka. Ten dále také poznamenal: „Při dobrém vedení nemusí být provoz nemocnice ztrátový!“

V současné době mají zájemci ještě možnost předložit své nabídky. „Pokud bych měl definovat časový rámec, tak počítáme s tím, že by od počátku příštího roku mohla nemocnice fungovat pod novým vlastníkem,“ uvedl mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Kolik nakonec vítěz za nemocnici zaplatí, se v současné době jen těžko odhaduje. Minulá nabídka firmy Meda, která nakonec od nákupu nemocnice upustila, byla 103 milionů korun. „Rádi bychom, kdyby se nová nabídka pohybovala alespoň v této finanční úrovni,“ poznamenal Řičář.