Mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice připravuje už podruhé výběrové řízení na prodej mělnické nemocnice.

Jejím majitelem měla být už dva týdny pražská společnost Meda, která uspěla v privatizaci na začátku léta. Nabízenou částku přes sto milionů korun ale nakonec kraji nezaplatila, a mělnická nemocnice tak zůstala na ocet.

„V současné době pracujeme na zadávacích podmínkách výběrového řízení, které pak ještě musí schválit valná hromada nemocnice, jíž jsou krajští radní,“ vysvětlil mluvčí Klaudánovy nemocnice Václav Řičář. Zadávací podmínky by se přitom neměly od předchozích zásad příliš lišit. K vyhlášení výběrovému řízení by podle Řičáře mohlo dojít už během letošního září.

Po odstoupení firmy Meda ze soutěže dostala Klaudiánova nemocnice, která spravuje mělnickou nemocnici, milionovou kauci. Až ale zaplatí náklady na reprízu soutěže, skoro žádné peníze jí nezbydou. „Výše kauce byla stanovena podle nákladů na výběrové řízení, nezůstane nám tak žádná zásadní částka, kterou bychom mohli věnovat na zvelebení nemocnice,“ poznamenal Řičář.

Mělnickým pacientům, kteří mají z privatizace nemocnice strach, nezbývá, než čekat na podzim. Zatím je jasné jen to, že město Mělník, které při minulé soutěži nabízelo kraji za nemocnici deset milionů korun, ztratilo zájem.

Mělničtí politici dospěli k tomu, o čem se už tehdy mezi místními lidmi hodně mluvilo – že by nemocnice byla pro malé město příliš velkým soustem.