„Město se zavázalo k vybudování sociálního zázemí pro turisty. U řeky tak budou nové toalety a sprchy, kde už je v tuto chvíli připraven přívod vody a kanalizace. Na místo se nyní bude co nejdříve přivádět elektřina. Práce budou zahájeny hned, jakmile to dovolí počasí,“ říká vedoucí kanceláře vedení úřadu Barbora Walterová Benešová.

V plánu mělnické radnice je dle jejích slov také vybudování zázemí pro cyklisty, jako například dobíjecí stanice pro elektrokola, stojany na kola, informační cedule a zároveň i možnost odpočinkového posezení.

Záměrem města je zpříjemnit občanům celou tuto lokalitu pro relaxování a rekreaci, jako tomu bývalo v dřívějších dobách, kdy Mělničané trávili na plovárně na Labi daleko více času.

Plovárna – říční lázně byla zrušena v roce 1960, kdy bylo chemické a bakteriální znečištění řeky již životu nebezpečné. Města podél Labe včetně Mělníka totiž v té době neměla čistírny odpadních vod. Neoficiální koupaliště se tak přesunulo na druhou stranu řeky k mostu, kde byly podél břehu ohraničené umělé tůně. Ty však vzaly za své při povodních v roce 2002. Kvalita vody se od té doby rapidně zlepšila.