Po celý den se tvořilo v dílničkách, zdobily se perníčky, vyráběly ozdoby z papíru či marcipánu a vánoční přáníčka. Se zaujetím tvořily děti, maminky i tatínkové a všude byla cítit blízkost adventu.

V zámeckém dvoře byl vánoční jarmark, kde bylo možno zakoupit drobné dárky. Po celý den měli návštěvníci možnost účastnit se speciálních adventních prohlídek zámku. Akci oživil koncert žáků Základní umělecké školy z Kralup nad Vltavou.

Adventní tvoření zahájilo cyklus akcí Advent na zámku. V sobotu 1. prosince ožije Rudolfův sál pohádkou Sváťova dividla z Litoměřic a součástí je Mikulášská nadílka. V zámecké kapli začíná v 15.30 hodin koncert Adventní muzicírování.

Druhou adventní sobotu 8. prosince se mohou návštěvníci těšit na vánoční koncert zpěvačky Ireny Budweiserové v Rudolfově sále v 17 hodin.

Poslední akce se uskuteční třetí adventní neděli 16. prosince. V čase od 14.30 do 17 hodin je možné zhlédnout živý betlém, který se vydá s průvodem k Jezulátku od hlavní zámecké brány a průvod doprovodí živá hudba. Na průvod bude čekat před zámkem Panna Marie s Ježíškem a Josefem. Vánoční pohádka Jak nás vidí andělé divadla Jedeme k vám začíná v Rudolfově sále v 16.30 hodin. Představení přinese vánoční atmosféru a zvyky a tradice svátků. Zazní koledy a řada autorských písní s vánoční tématikou.

Nelahozeveský zámek prožil o víkendu letošní adventní trhy.
OBRAZEM: Zámek ožil adventními trhy a cimbálovkou
Pilotním pořadem pro dospěláky a větší děti v Divadle kouzel je show Magická esa, kde se diváci mohou těšit na čtyřmetrovou skluzavku času.
Pavel Kožíšek v divadle otevřel zrcadlový labyrint

Marta Dušková