Svou trasu zahájili aktivisté minulé pondělí v Českých Budějovicích. Po dvanácti dnech, tedy zítra, ji ukončí v Praze. „Celkem tato trasa čítá 1350 kilometrů. V kombinaci jízdy na kole a běhu převažuje jízda na kole, přičemž tým do vybraného města vždy společně doběhne,“ uvedl mluvčí projektu Vlastimil Špalek. Sportovci denně urazí průměrně 120 kilometrů.

Mělník je dvaatřicátým městem, kam účastníci běhu dorazili. Stejně jako v jiných městech i tam mluvili se zástupci radnice o problematice drog a případném možném řešení. „Celorepublikový cyklo – běh chce upozornit na problematiku drog, hlavně ve spojení s mládeží a dětmi a pomoci rozšířit celospolečenskou aktivitu právě na poli primární prevence,“ řekla koordinátora projektu Zuzana Leová s tím, že jejich aktivita má poukázat především na nízkou informovanost.

Součástí návštěvy Mělníka byla i protidrogová informační kampaň formou rozdávání informačních letáků. Lidé si tak z náměstí odnesli především brožury o tom, co drogy způsobují. Stejně tak měli možnost se na cokoli k dané problematice zeptat.

Jednou z hlavních aktivit sdružení je založení centra s Hubbardovým detoxikačnám programem, který má velkou úspěšnost i bez použití náhražkových drog.