Další petici týkající se dopravy chtějí mělnickému odboru dopravy doručit obyvatelé města. Netýká se však přímo obchvatu, jak bylo u petic z poslední doby zvykem, ale pouze Nemocniční ulice. V té je podle lidí, kteří v ní bydlí a podnikají, nadměrně hustý provoz.

Nejvíce jim údajně vadí autobusová doprava, kterou by chtěli vyvést na budoucí obchvat „V souvislosti s otevřením budovaného silničního průtahu požadujeme navrácení stávající autobusové dopravy z ulice Nemocniční zpět do oblasti Rousovic,“ zní požadavek petice, jejíž výbor zastupuje Milan Honzík. Petice navrhuje přesunout dopravu níže od centra města s tím, že by autobusy jezdily v místech, kde se počítá s první etapou výstavby. Tedy na bývalém řepném placu cukrovaru nebo Cukrovarskou ulicí.

Záměr lidí z Nemocniční ulice odvést autobusy od svých domů však narazil na velký problém a silný argument. Tím je autobusová zastávka U Hřiště, která je v Pražské ulici. Kdyby autobusy nejezdily skrz Nemocniční, neměli by se k ní jak dostat. Podle lidí z Nemocniční ulice by se ale mohla zastávka jen posunout. „Dopravní komise se bude problémem zabývat, ale já osobně nevidím východisko ve zrušení nebo posunutí zastávky,“ uvedl Zdeněk Zrcek, vedoucí mělnického odboru dopravy.

Pokud by došlo k posunutí zastávky k plánované trase obchvatu, mohla by se strhnout vlna protestů, protože stanice U Hřiště je hojně využívána lidmi z blízkého sídliště i z domů, které jsou od ní blíže k centru města. „Obava z posunutí zastávky blíž k průtahu nám nepřijde důvodná, protože máme za to, že většina cestujících, kteří zastávku v současné době používají, bydlí na sídlišti Rousovice, takže některým bude posun dokonce vyhovovat,“ uvádí petiční výbor v dokumentu, pod který se v současné době podepisují obyvatelé Nemocniční ulice. Kolik jmen pod peticí přibude do 10. května, zatím nelze odhadnout.