Vyprahlé Mělnicko se po několika tropických týdnech konečně dočkalo deště. Na většině území regionu začalo pršet v neděli odpoledne.

Vytoužený déšť s sebou ovšem přinesl i problémy, s nimiž se museli v neděli a v pondělí ráno vypořádat profesionální i dobrovolní hasiči.
Hasiči z Kralup nad Vltavou a jejich kolegové z Letiště Vodochody vyráželi v nedělním podvečeru do vodochodských Hoštic, kde do jednoho z domů proudila voda ze střechy. Hasiči ji alespoň provizorně opravili.

Další výjezdy spojené s prudkým deštěm na sebe nenechaly dlouho čekat. Před dvacátou hodinou mělničtí profesionálové podle velitele Zbyňka Štajnce mířili do Medonos, kde se na silnici zřítil strom. A jen o pár minut později měli o práci postaráno i mšenští dobrovolní hasiči, kteří vyjížděli do Tyršovy ulice, kde přívaly vody zatopily dva sklepy.

Dva polámané stromy pak hasiči likvidovali ještě v Kralupech nad Vltavou ve směru na Otvovice a ve Strážnici u Vysoké.
Ve Strážnici dokonce spadlý strom bránil časně ráno průjezdu linkového autobusu.

Přestože déšť hasiče několikrát povolal do služby, Mělnicko na tom nebylo zdaleka tak špatně jako sousední Kladensko a Rakovnicko. Za jedinou hodinu hasiči přímo v Rakovníku vyjížděli k pětadvaceti událostem spojeným s lijákem. Voda tam například zaplavila silnici pod viaduktem. Něž ji hasiči začali odčerpávat, museli z ní vytáhnout několik aut, která byla zaplavena až do výše okének.