Mělník

www.melnik.cz

Oficiální stránky města prošly před několika měsíci kompletní inovací. Z řad veřejnosti se tehdy snesla na radnici kritika, kvůli menší přehlednosti oproti předchozímu webu, město ale s novým vzhledem přineslo i prvky, které tam dříve chyběly. Web nabízí velký počet aktuálních informací.
Oproti dalším dvěma přibližně stejně velkým městům, Kralupům nad Vltavou a Neratovicím, dokonce nesrovnatelně mnoho. Nejnovější zprávy se návštěvníkům stránek zobrazují hned na úvodní stránce uprostřed, aktualizace jsou časté. Město na stránkách prezentuje především své aktivity. V aktuálním zpravodajství, jak je položka nazvána, jsou ale informace od různých organizací, které ve městě trvale nebo dočasně působí. Pro zvýraznění dlouhodobých důležitých zpráv využívají stránky žlutého levého sloupce.
Zajímavostí je neobvyklá virtuální prohlídka města. Díky internetu se může kdokoli projít centrem města a podívat se na památky nebo i do sklepení regionálního muzea. Vše samozřejmě s informačními popiskami míst. Úřední deska je pohodlně dělená do sekcí a je pravidelně aktualizovaná, zápisy z jednání rady a rozhodnutí zastupitelstva také. Stránky města nabízejí možnost změnit jazyk prohlížení, cizinec se ale přesto moc orientovat nebude. Po změně jazyka na anglický či německý totiž zmizí odkazy do struktury stránek a cizojazyčné nápisy ho naorientují maximálně na seznam pracovníků radnice. Odbory jsou už opět v češtině. Přes stránky města se návštěvník pohodlně dostane také na mělnický turistický portál.


Kralupy

www.mestokralupy.cz

Webové stránky města jsou přehledné i aktuální, střídají se tam informace úřední a užitečné se společenskými, kulturními a sem tam i sportovními.
Zajímavostí kralupského webu je protidrogová poradna, vedená psychiatrem Dušanem Randákem. Lidé, kteří se na něho obracejí, dostávají jasné a obsáhlé odpovědi. Název Otázky a odpovědi nese i odkaz na liště v záhlaví stránek. Prostřednictvím formuláře se lidé mohou obracet na radnici se svými dotazy nebo připomínkami. Odpovědi ale dostávají mailem. Na webu naleznou návštěvníci pouze standardní témata, například kde odevzdat nalezenou věc nebo jak řešit s podnikatelem reklamaci. Autoři odpovědí zůstávají neznámí. Skutečná diskuze byla před časem zrušena s tím, že některé dotazy byly nevhodné.
Lidé, kteří neznají místní politiky, najdou u kontaktů na radní pouze snímek místostarostky Šárky Drobné. Mezi zastupiteli je to podobné, jsou tam navíc jen dvě fotky, Andreje Plecháčka a Libora Tomse. Místo snímků dalších zastupitelů jsou jen stínové siluety. V tomto případě by ale mělo platit všechno, nebo nic, jinak to působí dojmem, že politici svou podobu před občany tají.
Další slabina kralupského webu je na liště v záhlaví. Klikne–li návštěvník na odkaz Občan, objeví se mu před očima všechny aktuání zprávy. To je skvělé, ale proč se totéž opakuje, klikne–li na odkaz Podnikatel. Spíš než zprávu o ztraceném teriérovi by podnikatelé jistě uvítali informace o výběrových řízeních. Není tam ani odkaz na úřední desku, která je prezetuje.


Neratovice

www.neratovice.cz

Internetová prezentace města Neratovic nadchla v dubnu odbornou porotu natolik, že ji ocenila třetím místem v soutěži o nejlepší webové stránky. Z celkem šestnácti přihlášených měst tak byly Neratovice v klání pod názvem Zlatý erb velmi úspěšné.
Zajímavý je nápad prezentovat na stránkách města kroniku. Neratovičtí obyvatelé, kteří se touží vrátit několik let zpátky a opětovně si připomenout události kolem roku 2003, si mohou jen kliknout na odkaz Kronika města Neratovice. Škoda jen, že v této začaté práci nikdo nadále nepokračuje.
Přestože na úvodní stránce je v levé liště avizován odkaz na Informace městské policie, od července letošního roku tam není zaznamenána žádná jejich činnost. Lidé by jistě uvítali, kdyby se mohli pravidelně seznamovat s prací místních strážníků, kteří mají ve městě zajišťovat klid a pořádek.
Co by ale mohli Neratovičáci na městském webu citelně postrádat, je možnost diskuze či vlastního vyjádření k problémům, které s městem souvisejí. Stejně tak by mohla dost dobře fungovat internetová poradna, která by nabízela pomoc lidem, kteří si nevědí rady s některými úředními nebo komunálními záležitostmi.

Mšeno

www.mestomseno.cz

Ne jen tak pro nic za nic se mšenské internetové stránky několikrát umístily v různých hodnoceních na čelných místech. Přehlednost a především množství informací by jim mohlo leckteré větší město závidět. Aktuální informace se na webu objevují velmi často, někdy i několikrát týdně. Týkají se jak různých kulturních a sportovních akcí, tak praktických informací z dění v obci. Návštěvník stránek má aktuality pohodlně na očích pokaždé, kdy na ně vkročí. Zobrazují se výrazně na pravé straně. Mšeno navíc nabízí možnost nechávat si zasílat aktuality na mailovou adresu. A to nejen ty, které se objevují na stránkách, ale například také veškeré hlášení místního rozhlasu v písemné formě.
Web se soustředí především na turistický ruch, nechybí desítky odkazů pro nové návštěvníky města. Stejně tak se stránky věnují i různým spolkům a organizacím ve městě. Nesoustředí se ale přitom jen na samotné Mšeno. Stránky informují o mnoha akcích na celém Kokořínsku. Nechybí fotogalerie města a okolí. Pouze pro více fotek z různých akcí musí uživatel zabrousit hlouběji do struktury stránek. Přímý odkaz na ně chybí, jednotlivé organizace se ale zaplňování fotogalerií poctivě věnují.
Mšenský web poskytuje pravidelně i informace o jednání rady, o usnesení zastupitelstva také. Informace se bohužel neprakticky seřazují od nejstaršího po nejnovější.

Kostelec nad Labem

www.kostelecnlab.cz

Oficiální stránky města působí na návštěvníky nudným dojmem. Jsou sestaveny příliš jednoduše, uživatel nicméně rychle najde, co potřebuje. Trochu komicky působí v dnešní době červený jezdící nápis v modrém pruhu na vrcholu stránky.
Úřední deska je často aktualizovaná, stejně jako závěry z jednání radních a zastupitelů. Lidé si v tomto směru přijdou na své. Zapláče ale ten, kdo by žádal aktuální informace o místních akcích s archivem.
Na hlavní straně jsou v současné době dvě aktuality. Rozsvícení vánočního stromku na konci tohoto měsíce a telefonní seznam městského úřadu. Žádný archiv novinek, žádné ohlédnutí za akcemi. Na fotogalerie z kulturního dění v Kostelci nad Labem mohou tedy lidé zapomenout.
Pochvalu si webové stránky zaslouží za texty k historii a současnosti města. Jsou plné odkazů na významné osobnosti spojené s městem, stejně jako současných i historických fotografií.


Veltrusy

www.veltrusy.cz

Hlavní stránka města Veltrusy působí uceleným dojmem. Návštěvník hned vidí pozvánky na aktuální akce, většinou zájezdy pořádané městem, nebo pozvánky na zasedání zastupitelů. Dozví se tam také o dalších důležitých věcech. Zajímavé, i když velmi nevýrazné, je řešení v záhlaví, kde se lze okamžitě dostat na úřední desku. Ta ale byla včera podobně jako u dalších internetových stránek nefunkční, proto nebylo možné hodnotit její aktuálnost. V čem web výrazně zaostává, je aktualizace zápisů z jednání zastupitelů. Na stránky jsou umisťovány po až uplynulém pololetí. Poslední usnesení zastupitelů je nyní na stránkách z 9. června.
Body nesbírají stránky Veltrus ani za fotogalerie či zpracování historie a současnosti města. Texty jsou velmi krátké, doplněné několika fotkami. Pod texty o historii obce se navíc objevují související články, které vlastně nemají s historií vůbec nic společného, například oznámení o přerušení dodávky elektřiny z 13. července 2007.


HODNOCENÍ OBCÍ

(Mezi obce bylo zařazeno i město Liběchov, vzhledem k jeho velikosti)

Býkev
bez webu
Obec Býkev, která leží asi pět kilometrů od Mělníka, své internetové stránky nemá. Nejrozšířenější český vyhledávač Seznam.cz nabízí v databázi obecních úřadů pouze strohé informace o tom, z jaké doby pochází první písemná zmínka o obci, v jaké nadmořské výšce se nachází nebo kolik má obyvatel.

Byšice
www.obecbysice.cz
Hezkým a přehledným internetovým stránkám chybí aktuální informace o dění v obci. Úřední deska funguje, zajímavý je přehled vyhlášek obce. Hned na úvodní stránce praští do očí poslední aktualizace, která ještě včera nesla datum 2. října letošního roku. Atraktivní jsou bohaté fotogalerie z akcí v obci.

Čakovičky
www.cakovicky.cz
Na propracovaném webu je radost cokoli hledat - na velikost obce je to obdivuhodné. Stránka je plná fotogalerií, zajímavostí je možnost prohlédnutí katastrální mapy či stáhnutí jízdního řádu autobusových linek. Vše je perfektně roztříděné do skupin a uživatel ví, kam zajet kurzorem myši. Časté aktualizace.

Cítov
www.citov.cz
Stránky plné fotogalerií z akcí. Web je často aktualizovaný, příjemné je rozdělení aktualit do sekcí jako například Kam za kulturou. Zajímavým prvkem, který bohužel lehce zhoršuje přehlednost, je rozdělení textů do dvou sloupců. Pravý neustále zobrazuje vedle textů aktuality. Chybí informace o současnosti obce.

Čečelice
www.cecelice.cz
Jednoduchý přehledný web s častými aktualizacemi. Ty nejsou zobrazovány jako jednoduchý text, ale formou zarámovaných výrazných pozvánek. Chybí ovšem možnost podívat se na archiv. Stránky jsou řešeny jednoduše. Zajímavý je detailní popis historie rozdělený do sekcí. Popis současnosti chybí.

Dobřeň
www.mesta.obce.cz/dobren
Malá obec na Kokořínsku má až přehnaně jednoduché stránky. Kdo chce vědět, kdy a co se bude projednávat na zastupitelstvu, jaké pozemky jsou na prodej, či jak se dovolat na obecní úřad, najde vše, co potřebuje. A to i díky relativně častým aktualizacím. Nic víc ale na webu nenajdete. Ani informace o obci.

Dolany
www.dolany.cz
Velmi jednoduše řešený web postrádá, oproti mnoha jiným, přehlednost. Nedostatkem je neaktuálnost. Poslední usnesení zastupitelstva je z července a na úřední desce je pouze rozpis akcí na celý rok. Perličkou je výroční zpráva, kterou si návštěvník stáhne. Jde o prázdný dokument. Info o obci a doplňkové služby nechybí.


Dolní Beřkovice
www.dolniberkovice.cz
O na první pohled hezké stránky plné barevných fotek se nikdo už delší dobu nestará. Poslední aktualizace je z letošních voleb, a to ještě velmi neprakticky a nepřehledně. Usnesení zastupitelstva na stránkách nejsou. Aktuální informace jsou na stránkách nabízeny formou SMS. Chybí současnost obce.

Dolní Zimoř
bez webu
Malá obec na Kokořínsku nedaleko Želíz své webové stránky nemá. Možná ani není divu, žije tam pouze něco kolem 60 lidí. Díky vyhledávači se dozvíte stránky, které dříve fungovaly, dnes vás však nikam neodkážou. Lidé si tak musejí postačit se základními informacemi o první zmínce, poloze a počtu obyvatel.

Dřínov
www.drinov.net
Jednoduše a přehledně řešené stránky plné fotogalerií z akcí. Aktuální informace jsou zobrazovány v odděleném sloupci a zprávy se tam objevují přibližně jednou za 14 dní. Neobvyklé a praktické je umisťovaní odkazů na jiné stránky přímo do textů. Velmi pustá je ale úřední deska s jedním záznamem ze září.

Horní Počaply
www.hornipocaply.cz
Webové stránky působí na první pohled dojmem, jako by je tvořil žák základní školy. Co se týká praktických informací, je obec velmi pozadu. Poslední usnesení rady města je z července, jediná pozvánka je na akci z 28. června. Na stránkách je ve fotogalerii pouze pět záběrů z obce. Chybí historie i současnost.

Hořín
www.obechorin.cz
Jednoduše a prakticky řešené stránky. Vše, co uživatel potřebuje, najde snadno. Aktuální informace nabízí Hořín formou SMS, na stránkách je jich však málo. Hodně je naopak fotogalerií z akcí. Úřední deska je plněna asi jednou za 14 dní. Je ale řazena velmi neprakticky od nejstarší zprávy. Nejnovější je z poloviny října.

Hostín
www.hostin.cz
Stránky obce Hostín rozhodně neurazí, ale ani nenadchnou. Aktuální informace o akcích jsou lidem sdělovány souhrnně celý měsíc dopředu formou dokumentů. Prokousat se k nim ale musíte přes odkaz na informace o obecním úřadu. Poslední je navíc z července. Nechybí fotogalerie, z letoška ovšem jen jedna.

Hostín u Vojkovic
www.hostinuvojkovic.cz
Hezky řešené stránky bohužel strádají po stránce informovanosti o akcích. Úřední deska je plněna poctivě, pod odkazem Aktuality z obce ale lidé najdou pouze přehled podaných žádostí o dotace na letošní rok. Stručný plán akcí na rok 2008 je neobvykle pod odkazem současnost obce. Praktické informace nechybí.


Chlumín
www.chlumin.cz
Na úvodní straně praští do očí informace o předání dekretu o udělení znaku a vlajky obce z 18. prosince 2007! Aktuální informace z úřední desky nechybějí. Stejně tak jsou bohaté fotogalerie z akcí v obci. Jednoduše a hezky se návštěvník stránek orientuje v současnosti obce, kde najde mnoho zábavných akcí.

Chorušice
www.chorusice.cz
Oficiální obecní stránky jsou velmi strohé. Úřední deska je často aktualizovaná, poslední z pozvánek na obecní akci je ale z července. Pokud se chcete dozvědět informace o obci nebo něco o kulturních památkách, máte smůlu. Přestože jsou v levém sloupci odkazy. Stránky jsou bez jediné fotogalerie.

Chvatěruby
www.chvateruby.cz
V obci, alespoň podle místního webu, letošní rok neexistuje. Úřední deska informuje návštěvníky pouze o termínech zasedáních zastupitelů a členů dvou výborů v roce 2007. O výsledcích jednání tam není ani zmínka. Aktuální není ani odkaz na místní turistické centrum, které nabízí rovněž jen loňské pozvánky.

Jeviněves
www.jevineves.cz
Návštěvník, který hledá aktuální zprávy z vesnice a klikne na odkaz Novinky, bude překvapený. Jediná zpráva, o placení poplatků za psy a odpady, totiž horkou novinku není - na webu visí už deset měsíců. Aktuálnější informace nabízí úřední deska, kde je ale z letošního listopadu pouze jedna vyhláška.

Kly
www.kly.wbs.cz
Aktuální web, na kterém místní lidé získají řadu informací. Dokonce tam najdou i zápisy ze všech zasedání zastupitelů, které mnohé z obcí tají. Poslední vloženou zprávou je pozvánka na listopadové zasedání, kde mají místní politici schvalovat rozpočet na příští rok. Úřední deska nabízí navíc i návrh rozpočtu.

Kojetice
www.kojetice.cz
Místní lidé mohou být s webem spokojeni, najdou tam všechny kojetické zpravodaje, z letošního října dokonce dva! Seznámí se i se zápisy ze zasedání, všem zastupitelům mohou dokonce prostřednictvím webu zaslat vzkaz. Poslední aktuální zpráva je smutná, oznamuje návštěvníkům úmrtí starosty.

Kokořín
www.kokorin.cz
Stránky vesnice nejsou obsáhlé, návštěvníci tam ale najdou aktuální zprávy o místních záměrech i usneseních ze zasedání zastupitelů. Podrobnosti o místní památce, středověkém hradu nabízí turistům web www.kokorin.cz, který rovněž představuje další vesnice a zajímavosti v kokořínském kraji.

Kozomín
www.kozomin.cz
Aktuální stránky, na nichž místní lidé naleznou kozomínské zpravodaje i zápisy ze zasedání zastupitelů, v obou případech jsou poslední záznamy z tohoto měsíce. Úřední deska v současné době žádnou horkou novinku nenabízí, jinak se na ní ale objevují zajímavé zprávy a nabídky z Kozomína i blízkých obcí.

Křenek
www.obeckrenek.cz
Úřední deska na webu nabízí návštěvníkům jen za poslední dva měsíce sedm zpráv, poslední z nich pochází ze začátku tohoto týdne. Je ale nepochopitelné, že přestože je tam i pozvánka na poslední, říjnové zasedání, následný zápis ze závěrů zastupitelů už by občané na webu hledali marně.

Ledčice
www.ledcice.cz
Obsáhlý web plný informací. Škoda jen, že pod odkazem aktuality nenajde návštěvník žádné zprávy, jen nabídku jejich zasílání. Úřední deska byla v posledních dnech nedostupná, proto nelze hodnotit její aktuálnost. Skvělé je diskusní fórum se skoro 140 příspěvky, zejména otázkami občanů a odpověďmi starostky.

Lhotka
www.lhotka.cz
Webové stránky Lhotky u Mělníka seznámí náhodného návštěvníka s dějinami vesnice, o současnosti tam ale není ani zmínka. Aktuality tam nenajdou ani místní lidé. V odkazu nazvaném novinky je pouze nabídka leteckých snímků, pocházející z letošního léta. Úřední deska je prázdná.

Liběchov
www.libechov.cz
Webové stránky malého města, kde bydlí přes tisíc lidí, jsou obsáhlé s mnoha odkazy. Na webu nescházejí zápisy ze zasedání místních zastupitelů, úřední deska obsahuje i řadu užitečných informací, které se opakují v sekci aktualit. Škoda jen, že tam scházejí ryze místní zprávy a odkaz kultura nic nenabízí.

Libiš
www.libis.cz
Hezké stránky, poslední aktualita o krajských volbách je ale měsíc stará a novinky nabízejí změnu územního plánu z letošního jara. Alespoň úřední deska je aktuální, přesto je předmětem zásadní výtky - jsou tam pozvánky na zasedání zastupitelů, jejich usnesení ale už ne. Na ty se musejí jít zájemci podívat na radnici.

Liblice
www.liblice.cz
Aktuální, to je slovo, které nejlépe vystihuje liblický web. V novinkách jsou z letošního listopadu dvě zprávy, pozvánka a oznámení, také úřední deska nabízí aktuální nabídku pozemku. Zápisy ze zasedání jsou na webu rychle, poslední schůze zastupitelů se konala 5. a už 7. si lidé mohli usnesení přečíst.

Lobeč
???
Na portálu veřejné správy České republiky je u údajů o vesnici odkaz na web mujweb.cz/www/lobec/. Ten ale návštěvníky zklame, poslední aktuality jsou totiž osm let staré. Vyhledávač pod heslem Obecní úřad Lobeč nabízí údajně oficiální stránky www.obeclobec.com, ty jsou ale nedostupné.

Lužec nad Vltavou
www.luzec.cz
Pochvalu si zaslouží aktuální úřední deska, kde je z letošního listopadu pět zpráv. Slabým místem je ale seznam zastupitelů, kde jsou sice vedle pevných linek i čísla na jejich mobily, nadpis ale hlásí, že jde o tým z volebního období, které před dvěma lety skončilo. Stejně je na tom kulturní dům s pozvánkami z roku 2006.

Malý Újezd
www.malyujezd.cz
Milovníci historie si přijdou na své, přiložené staré černobílé dobové fotografie jsou toho jen důkazem. Naproti tomu informace o aktuálním dění v obci najde zřejmě jen Sherlock Holmes. Jsou totiž k nalezení teprve po rozkliknutí odkazu obecního úřadu, přičemž poslední zprávy jsou staré téměř dva měsíce.

Medonosy
www.medonosy.cz
Příjemný vzhled úvodní stránky, která se pyšní fotografiemi roubenek a skal, bohužel zhatí už po chvíli několik kliků myší na nabízené odkazy. Řada z nich totiž nenabízí vůbec žádné informace. Velkým plusem jsou naopak aktuální zprávy nejen o běžném chodu vesnice, ale také pozvánky na rozličné tamní akce.

Mělnické Vtelno
www.melnickevtelno.cz
Tak malá víska, a tak propracované webovky. To se jen tak nevidí! Úžasná je bohatá fotogalerie dlouhodobě dokumentující život v obci i přiléhající Vysoké Libni a Radouni, odkaz na jízdní řády či pro turisty zajímavosti nejbližšího okolí. Stačí jeden klik myší na odkaz aktualit, a je každému jasné, co nového může v obci očekávat.

Nebužely
www.nebuzely.cz
Zcela originálním lákadlem nebuželských stránek je internetová televize, která vysílá Středočeský magazín. Na přehledně zpracovananém webu si každý najde to své. Kulturně společenské aktuality lze najít pod odkazem obecního úřadu, a jsou zpracovány na déle než měsíc dopředu. Obyvatelé ostatních obcí by mohli tiše závidět.

Nedojíce
www.nedomice.cz
Netradičně pojatá barevná a členitá titulní stránka svědčí o tom, že jsou Nedomice plné života. Ovšem poslední aktuální zprávy pocházejí z říjnových volebních dnů a bohužel ani obyvatelé si v klidu svého domova nemohou přečíst například výsledky z jednání zastupitelstva. Bohužel nefungují ani některé nabízené odkazy.

Nelahozeves
www.nelahozeves.cz
Obec, která je proslulá jménem světoznámého hudebním skladatele, by si zasloužilo web plný lákadel a nových zpráv. Dvě nabízené zprávy v odkazu aktualit, přičemž jedna je z dubna letošního roku a druhá z roku 2005, mnoho lidí od dalšího zavítání na stránky odradí. Klikání myší na některé odkazy je zbytečné, nic na nich není.

Nosálov
www.noslav.cz
Pouze fotografii původních malebných domků a velice stručné informace o poloze a historii obce najde každý, kdo zavítá na internetové stránky maličké obce Nosálov. Je škoda, že když už jsou tyto stránky založené, neplní svou funkci. Na jediné stránce bohužel neexistuje žádný odkaz, který by více dění ve vsi přiblížil.


Nová ves
www.nova-ves.cz
Nových Vsí je v republice mnoho. Po zadání názvu obce do vyhledávače je třeba dávat pozor, aby to byla právě ta z Mělnicka. Zásadním nedostatkem stránek je chybějící úřední deska, naopak velmi zajímavě a čtivě je zpracovaná historie obce i jejích jednotlivých částí. Odkaz na současnost obce přináší aktuální kulturní nabídky.

Obříství
www.obristvi.cz
Bez klikání myší je možné poznat Obříství už na titulní stránce jejich oficiálního webu, kde se velkým lákadlem stala prezentace fotografií nejkrásnějších zákoutí obce a jednotlivých budov. Z precizně provedených stránek je zřejmé, že obec má zájem informovat své obyvatele o všem, co je aktuální, a umí přilákat i mnoho turistů.

Olovnice
olovnice.cz
Po prvotním příjemném překvapení z celkového vzhledu titulní stránky obce přijde značné rozčarování. Život jako by z obce vymizel. Pod odkazy na aktuální dění, plánované či uskutečněné akce v Olovnici nenajdeme nic. Stejným způsobem funguje také úřední deska. Takže chce–li někdo získat jakékoliv informace, hurá na úřad!

Ovčáry
www.ovcary.cz
Vyhledávání požadovaných informací je na webu Ovčár hračka. Stránky jsou obsáhlé a přehledné. Myslí také na prezentaci tamních spolků nebo klubů, průběžně informuje o možnostech dopravních spojů. Škoda jen, že chybí zápisy z letošních zasedání zastupitelstva a poslední Aktuality obce jsou z konce minulého měsíce.

Postřižín
www.postrizin.eu
Na stránkách rozhodně zaujme zajímavá grafika, které vévodí znak rozevřených nůžek. Obec se ale od světa neodstřihla a láká na své stránky čtenáře tím, že už na úvodní stránku vypisuje veškeré aktuální dění v obci. Funguje úřední deska, která průběžně obyvatele informuje o jednotlivých krocích úředníků, Zpravodaj je u ledu.

Řepín
www.repin.cz
Pro necelých šest stovek obyvatel má obec Řepín na svém webu nejdůležitější zprávy, které jsou průběžně aktualizovány. Nechybí ani krátká zmínka o historii a základní informace a kontakty z tamního obecního úřadu. Obyvatelé vesnice by možná ocenili také zmínky o kulturních či sportovních akcích, případně jejich zdokumentování.

Spomyšl
www.spomysl.cz
Stránkám vesnice dominuje naprosto ojedinělá fotogalerie z různých akcí, které dokumentují bohatý kulturní život obce už od roku 2004. Tamní obyvatelé se také v klidu domova mohou seznámit s jednotlivými kroky obecních úředníků, když si kliknou na odkaz Úřední deska. Poslední pozvánka zve na říjnové závody hasičů.


Stránka
www.oustranka.cz
Jen drobné útržky informací z historie či pouhé kontakty na pracovníky obecního úřadu najdou lidé na webu obce Stránka. Při kliknutí na odkaz Aktuality se ale od administrátora dozvědí, že by do konce listopadu mělo proběhnout kompletní naplnění fotografiemi, články a dalšími zprávami. Od prosince by měl web běžet s denní aktualizací.

Střemy
www.stremy.cz
Zajímavé a přehledné jsoubarevné aktuální pozvánky na různé akce. Naprosto odzbrojující je avizovaná fotogalerie, ve které je k vidění pouze místní, zřejmě velmi oblíbené pohostinství Jenichov.

Tišice
www.tisice.cz
Návštěvník webových stránek obce velmi snadno nalezne hledané informace. Ten, kdo vstoupí na stránky náhodně, může zhlédnout bohatou fotogalerii z akcí, které se v obci konaly. Za pochvalu stojí aktuální informace o plánovaných kulturních a sportovních akcích. Za zmínku stojí také podrobné informace občanům o dění v obci.


Tuhaň
www.tuhan.cz
Oficiální stránky obce překvapí přehledným obsahem a pěknou grafickou úpravou. Avšak chybí tam aktuální informace. Není tam ani zmínka o připravovaných kulturních akcích. Je to škoda, protože fotogalerie z akcí, které už v Tuhani proběhly, jsou velmi obsáhlé a zdařilé. Bohužel to je tak jediné, co lze na stránkách obce nalézt. Na úřední desce se nenachází ani elektronická podoba usnesení zastupitelstva. Chybí tam také aktuální rozpočet obce.


Tupadly
www.obecni–urad.net/tupadly.cz
Jediné, co se na stránkách obce aktualizuje, je úřední deska, na které se každé dva měsíce objevuje nové usnesení zastupitelstva. To ostatní už zřejmě nepokládají za důležité. Poslední aktualita je z roku 2007. Nejsou tam žádné fotografie z obce, jen pár snímků domů a okolí. Jediné, co tam je popsané, je historie obce. Chybí také pozvánky a zmínka o jakémkoli dění v obci.


Újezdec
bez webu
Malá vesnice nedaleko Kralup nad Vltavou své webové stránky nemá. Alespoň základní informace o obci lze nalézt na portálu Veřejné správy České republiky. Se svou necelou stovkou obyvatel se Újezdec řadí mezi nejmenší obce na Mělnicku. Pokud obyvatelé Újezdce chtějí získat nějaké informace o dění ve své vesnici, musejí se zřejmě informovat osobně na obecním úřadě a navštěvovat zasedání zastupitelstva.


Úžice
www.uzice.cz
Informovanost občanům na webu Obecního úřadu Úžice lehce zaostává. Po dlouhé době se tam objevila jen pozvánka na zasedání zastupitelstva. Další aktuality o dění v obci zcela chybí. Zřejmě je nahrazuje úřední deska, která obsahuje velké množství informací. Na druhou stranu je na stránkách spousta fotografií z akcí i z historie obce.


Velký Borek
www.velkyborek.cz
Aktuality o dění v obci jsou zaměřené především na plány obce. Naopak zprávy o kulturním dění jsou staré několik měsíců. Za zmínku však stojí obsáhlá fotogalerie, která obsahuje snímky například z vítání občánků. Obec má mimo jiné na svém webu také elektronickou podobu místních novin, které nepravidelně vydává.


Vidim
www.obec–vidim.cz
Webové stránky této obce zřejmě už nikdo nespravuje. Není tam totiž vůbec nic. Poslední aktualizace byla provedena v roce 2006. Návštěvník na stránkách Vidimi nemá šanci dozvědět se něco nového ani z úřední desky. Poslední záznam je také z roku 2006. Fotografie z obce zahrnují jen památky a různá místní zákoutí.


Vojkovice
www.obecvojkovice.cz
První, čeho si návštěvník webových stránek vesnice všimne, je zajímavá a přehledná grafická úprava. Web nabízí také informace o jízdních řádech autobusů do obce Nechybí ani info o rozmístění velkoobjemových kontejnerů. Je tam také spousta pozvánek na kulturní akce a fotogalerie z akcí, které se už konaly.


Vraňany
www.vranany.cz
Aktuality na internetových stránkách Vraňan v posledních měsících zůstávají pozadu. Přitom ještě letos na jaře byl web plný informací a pozvánek. Slavné nejsou ani fotogalerie, které obsahují jen starší snímky. Skoro to vypadá, že v obci skončil kulturní život. Za zamyšlení by stála i grafická podoba stránek, která se zdá poněkud zastaralá.


Všetaty, Přívory
www.vsetaty–privory.eu
Městys se může chlubit webem, který doslava žije! Na stránkách je vidět práce několika lidí, kteří na nich s chutí pracují. Všetatsko – přívorské stránky obsahují také velké množství kvalitních fotografií nejen ze současnosti obce. Chybí jen pozvánky na kulturní akce, i když není pochyb, že se tam konají.


Všestudy
www.vsestudy.cz
Na stránkách obce může uživatel najít pravidelné informace ze zasedání zastupitelů. Na úřední desce lze získat také další informace, například o svozu odpadu. Avšak přehlednost a vyhledávání na stránkách Všestud je poměrně složité. Stránky také postrádají fotografie z akcí, které se v obci konají. Z letošního roku tam nejsou žádné.


Vysoká
www.obecvysoka.cz
S aktuálností obsahu webových stránek nemá obec žádný větší problém. Aktuální je nejen úřední deska, ale také informace pro občany. Občan, který potřebuje informace z nejnovějšího zasedání zastupitelstva, je však na webu nesežene. Jsou tam pouze starší záznamy. Stejné je to i s fotografiemi, kterých je tam sice dostatek, ale jen z roku 2007.


Zálezlice
www.zalezlice.cz
Web obce Zálezlice je stále ve výstavbě. Jeho přehlednost by se dala hodnotit jako dobrá. Chybí tam ale aktuální informace o akcích pořádaných obcí. Úřední deska také neobsahuje žádné dokumenty. Fotogalerie je plná starších snímků z návštěv známých osobností, například Michala Davida nebo prezidenta Václava Klause.


Zlončice
bez webu
Další z obcí, kterým schází internetové stránky, jsou Zlončice. Stejně jako u dalších malých vesnic lze najít základní informace na portálu Veřejné správy České republiky. Zlončice mají pouze 192 obyvatel. Informace o dění v obci si musejí občané zajistit účastí na zasedáních zastupitelů nebo se stavit za starostou na obecním úřadě.


Zlosyň
www.zlosyn.cz
Grafická podoba internetových stránek obce je přehledná, scházejí tam ale aktuální informace. Za poslední měsíc se tam objevily pouze výsledky krajských voleb a změna vyhlášky. Mezi fotografiemi z obce se nachází pouze pár leteckých záběrů na Zlosyň a několik snímků obecních památek. Na webu chybí i kulturní pozvánky.


Želízy
www.obec.zelizy.cz
I když obec své občany o současném dění v obci informuje, chybí na webu širší nabídka společenských pozvánek. Jsou tam ale umístěny zápisy ze zasedání zastupitelů z poslední doby a nechybí ani obecní vyhlášky. Za zhlédnutí stojí i část webu věnovaná historii obce s dobovými pohlednicemi. Chybí ale snímky ze současného života v obci.