V dubnu jsme úspěšně zahájily letošní sezonu nordic walking výletů. Vydaly jsme se do pražské Divoké Šárky, kde nás čekal příjemný okruh a probouzející se jarní příroda.

V to nedělní ráno nás neodradilo ani poněkud chladné aprílové počasí a po půlroční přestávce jsme se opět rády přivítaly na všetatském nádraží. Cesta vlakem utekla jako nic, ani jsme si nestačily povyprávět, jak se kdo za toho půl roku měl a co je nového.

Z Hlavního nádraží jsme se přesunuly tramvají až do Divoké Šárky, kde se k nám přidaly další tři účastnice výletu. Čekání na ně jsme si zkrátily tím, že jsme nastavovaly na správnou délku hůlek, které některé z nás dostaly k Vánocům.

Správná technika

Když jsme byly kompletní, vyrazily jsme rovnou na přehradu vodní nádrže Džbán. O něco dále jsme na chvíli zastavily a připomněly jsme si hlavní zásady nordic walking techniky. Pár zajímavých tipů zaznělo i o nordic walking holích.

Náležitě poučeny jsme vyrazily po červené značce a velmi si užívaly vstup do Divoké Šárky, kde nás po obou stranách obklopily vysoké skalní útesy.

Po chvilce jsme dorazily k hostinci Dívčí skok. Protože jsme se při prvním výletu sezony nehodlaly uštvat, a protože některé z nás měly pořádně zmrzlé ruce, zastavily jsme se na výbornou polévku a čaj. Pobavila nás jedna starší paní z perso-nálu, nejdříve nás vyhnala ven, ať si pořádně očistíme boty a následně nás popoháněla, ať si pospíšíme ve frontě. Za sebe musím konstatovat, že na takovéto chování k hostům zvyklá nejsem.

Nehodlaly jsme se však naší dobré nálady vzdát, a tak nám tento zážitek sloužil jako dobrý zdroj pro vtipkování na téma českého restauratérství po zbytek našeho výletu.

Krásné období

Po občerstvení a zahřáté jsme vyrazily dál směrem k Jenerálce. Cestou jsme měly možnost obdivovat rozkvetlé stráně podél cesty. Jaro je zkrátka krásné období.

K Jenerálce jsme již však nedošly, namísto toho jsme si zkrátily cestu skrz uličky Vokovic ke sportovnímu areálu TJ Aritma, kde jsme se v restauraci Šárka u přilehlého kempu velmi dobře naobědvaly.

V průběhu oběda jsme měly možnost si prohlédnout svatební fotografie jedné z našich účastnic. A protože jsme byly tentokrát výjimečně čistě dámská skupinka, hodnotily se nad fotkami zejména šaty, účesy a jiné podstatné věci, a to nejen u nevěsty, ale i u všech ostatních svatebčanů. Bylo to milé zpestření a novomanželům přejeme společné štěstí, které nedávno oficiálně zpečetili!

Společná rozcvička

Náležitě posilněné jsme vyrazily do kopečka směrem ke všem krásným vyhlídkám. Na skalách jsme se potěšily výhledem do krásného Šáreckého údolí a před zdoláním posledního výšlapu na kopec k hradišti Dolní Liboc jsme se ještě příjemně protáhly při společné rozcvičce.

Na kopci nás čekalo jen několik posledních pohledů na Divokou Šárku, na Hvězdu, nádrž Džbán, ale i dál přes řeku třeba až na rozlehlá sídliště v Bohnicích a Čimicích. Poté jsme už sešly z mírného kopce zpět ke Džbánu a na tramvajovou zastávku, odkud jsme se přes Hlavní nádraží vrátily zpět do Všetat.

Výlet se vydařil a mnoho z nás v průběhu výletu vyslovilo své překvapení nad tím, že jsme netušily, jak krásná zákoutí naše hlavní město skrývá.
Už teď se těšíme na květnový výlet, to už bude jaro jistě v plném proudu a my si pojedeme vychutnat krásy jarní květeny do parku Průhonice. Přidejte se k nám už zítra!

Jitka Hadová
www.nwproradost.cz