Výcvik policejních psů zaměřený na zákrok proti pachateli v restauračních zařízeních se uskutečnil v pondělí večer v obci Bosyně.

Tamní Country saloon u Bobra obsadili policejní psovodi se svými čtyřnohými pomocníky, aby trénovali v reálném prostředí za účasti veřejnosti. Kromě ostřílených dospělých služebních psů trénovali policisté i mladé roční psy. „Nácvik prováděli policisté ze Skupiny služební kynologie se sídlem v Liběchově,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.

Psi předvedli několik zákroků proti pachateli, který ohrožoval zbylé osazenstvo restaurace i samotné policisty. „Cílem takového cvičení je zvykání psů a psovodů na zákroky v běžném provozu restaurace,“ podotkla Mikulenčáková. Psi se museli soustředit jen na pachatele a nenechat se rozrušit okolními vlivy, jako je hluk nebo případný pohyb jiných lidí.

Kromě zneškodnění pachatele, který ohrožuje ostatní například tyčí, psi zadrželi i pachatele, který střílel z pistole, nebo útočil spuštěnou motorovou pilou. Policejní kynologové pořádají obdobné tréninky každý měsíc v různých prostředích. „V rámci výcviku probíhá zároveň preventivní činnost zaměřená například na zabezpečení a kontrolu chat,“ poznamenala mluvčí Mikulenčáková.