Obyvatelé mělnických čtvrtí Pšovka a Mlazice si brzy oddechnou. Kolem jejich domů už nepovede hlavní trasa nákladních vozů mířících do mělnického přístavu.

Sjezd, který svede kamionovou dopravu z nového mostu přímo do přístavu, už je téměř hotov. Podle mělnického místostarosty Jaromíra Kováříka dojde k převzetí kruhové křižovatky na mostě i sjezdu od stavařů do konce listopadu.

„Město má svou část, kterou je rampa od kruhového objezdu až ke křížení s Nůšařskou ulicí, prakticky hotovou,“ sdělil Deníku Kovářík a dodal, že přístav má dokončenu také část od křižovatky s Nůšařskou ulicí k přístavu.

Kruhová křižovatka na novém mostě je záležitostí správce komunikace, což je Ředitelství silnic a dálnic. I tam už stavaři finišují.

„Stavba sjezdu je korálek, který nám dnes může připadat jako méně významný, ale pokud se v budoucnu podaří vybudovat obchvat nebo alespoň průtah, svedeme kamionovou dopravu ze všech směrů. Od Mladé Boleslavi, České Lípy i od Slaného,“ poznamenal místostarosta.

Akce za dvaadvacet milionů korun, na níž přispěly evropské dotace, bude dokončena v termínu. Obavy lidí, že stavaři nemohou práci do konce letošního roku stihnout, se naštěstí nenaplnily.

Sjezd z nového mostu přímo do přístavu zbaví strastí se silným provozem všechny lidi z mělnické Pšovky a Mlazic, kteří žijí v domech podél Českolipské ulice. Kolem jejich domů projede denně více než pět set nákladních aut. A provoz stále sílí.