Veliké oslavy u příležitosti 65. výročí bitvy u Sokolova chystá na zítřek mělnická radnice. Kromě kulturního a pietního programu bude na návštěvníky centra města čekat i lákadlo v podobě vystaveného tanku T–34 na náměstí Karla IV.

Bitva, jež se odehrála v roce 1943, je s Mělníkem spjata díky Otakaru Jarošovi, jenž tehdy velel první rotě a u Sokolova v boji zemřel. Ten velkou část života strávil právě v Mělníku, kde studoval na gymnáziu a věnoval se mnoha sportům. Slavnostní shromáždění u pomníku Otakara Jaroše bude zítra pomyslným vyvrcholením celé akce.

Vzpomínka na bitvu u Sokolova začne už ráno, od kdy si budou moci zájemci prohlédnout funkční tank T–34 vystavený na náměstí Karla IV. Na výstavní prostor dorazí už během dnešního dne.

V jednu hodinu odpoledne se mohou zájemci těšit na koncert Ústřední hudby Armády České republiky, který se uskuteční na náměstí Míru. Na ní kolem tři čtvrtě na dvě bude volně navazovat pochod kapely k Masarykovu kulturnímu domu.

„Ve dvě hodiny dojde ke slavnostnímu shromáždění u pomníku kapitána Otakara Jaroše,“ uvedl mělnický místostarosta Jaromír Kovářík. Pietní akt skončí uložením prsti z bojiště u Sokolova do památníku kulturního domu. Ve stejném prostoru je už dnes uložena prsť z bojiště u Zborova. Celodenní program završí multimediální pořad s názvem Kapitán Jaroš, voják a hrdina ve velkém sále kulturního domu.