První pevný radar v Mělníku od dnešního dne funguje, tedy měří rychlost vozidel a ty řidiče, kteří poruší rychlostní limit, bez milosti zdokumentuje. Měřící a záznamové zařízení dokumentuje hříšníky u železničního přejezdu v ulici Na Malém Spořilově (U Mefritu). Na přejezdu je zákonem daná rychlost třicet kilometrů za hodinu, nedávné průzkumy ale dokázaly, že si se zpomalením mnoho řidičů hlavu neláme a někteří přes koleje jezdí i víc než stokilometrovou rychlostí.

Pomalejší jízda přes přejezd nejenže zvýší bezpečnost, ale hlavně přispěje ke klidnému spánku obyvatelům domů v blízkosti silnice, kteří hluk od vozidel už nemohli vydržet. Radar Na Malém Spořilově je možná jen první vlaštovkou v řadě dalších měřičů, které by radnice ráda instalovala. „Například v Kokořínské porušují řidiči rychlost velmi často,“ podotkl místostarosta Jaromír Kovářík.

Moderní radar stál přibližně dva miliony korun. Město zatím firmě zařízení nezaplatilo a celou částku bude průběžně splácet z části vybraných pokut.