Stavební práce, které změní obřadní síň kralupské radnice v informační centrum, začnou už v říjnu. Podle starosty města Petra Holečka by informační centrum mohlo zahájit provoz na sklonku letošního roku.

Radnice, která zatím sídlí na třech různých místech ve městě, nabídne návštěvníkům rychlejší a pohodlnější služby. Zájemci by měli mít možnost získat bez běhání po různých kancelářích přímo v informačním centru například kopie úředních listin – a hned je tam i zaplatit.

Na podzim pokračuje na radnici procesní audit a hodnotí se průzkum mezi návštěvníky radnice. „Chceme zjistit, kam u nás lidé chodí nejvíce a jak na sebe služby navazují,“ vysvětlil starosta. Z výsledků auditu a průzkumu by mělo vycházet stanovení služeb, které informační centrum bude nabízet. „Chceme, aby bylo dobře fungujícím profesionálním pracovištěm,“ poznamenal Holeček s tím, že informační centrum by mělo sídlit i v prostorách nové radnice, která má v příštích letech vzniknout v bývalé balírně mlýna v centru města.

Bývalá obřadní síň, která bude sídlem informačního centra, se nachází v prostorách radnice na Cukrovaru, hned za vchodem proti zasedací síni.