Druhá příčka Mělníku zaručuje, že ve městě nad soutokem Labe s Vltavou vznikne nové hřiště, náklady na jeho stavbu zaplatí právě společnost Lidl.

Mělnický starosta Ctirad Mikeš snahu mělnických rodičů, kteří se sdružovali na facebooku a vyzývali veřejnost k hlasování, ocenil.

„Mám velikou radost, že v našem městě bude stát další z Rákosníčkových hřišť. Chci poděkovat občanům, protože k hlasovací soutěži přistoupili s obrovskou iniciativou a nasazením," uvedl.

Zapojení rodičů do vyjednávání

Starosta navíc počítá s tím, že s maminkami, které se v soutěži nejvíce angažovaly, se v příštím týdnu sejde a bude s nimi jednat o vhodných lokalitách pro umístění hřiště.

„Připravujeme návrh lokalit, který bude splňovat představy města, společnosti Lidl a samozřejmě i místních rodičů, kteří pro tento společný projekt udělali maximum," připomněl Ctirad Mikeš. „Předpokládám, že v druhé polovině týdne by mohlo být v otázce umístění Rákosníčkova hřiště jasněji," dodal s tím, že město je připravené zaplatit například zasíťování vybrané lokality, pokud by hřiště mělo vzniknout v místě, kam není zavedená voda a elektřina. „V tomto ohledu jsme určitě schopní pomoci," řekl starosta.

Hlavním iniciátorem akce na podporu hlasování o Rákosníčkovo hřiště v Mělníku byla Barbora Kettnerová. Maminka malého Jiříka, která v příštím týdnu vyrazí na radnici, nejen že na sociální síti založila vlastní skupinu, ale také rozjela kampaň v ulicích města.

Rákosníček v ulicích města

Po vzoru Litoměřic sehnala kostým Rákosníčka, díky sponzorství Jana Harmana si ho pronajala a následně v něm ona nebo její kamarádi vyrazili do centra Mělníka, do mateřských škol nebo třeba na dětské karnevaly.

„Nedělali jsme to kvůli zisku hlasů, ale proto, abychom udělali radost dětem," uvedla. „Líbilo se nám, jak na nás reagovaly děti ve školkách, bylo to pro nás příjemné zpestření celé té akce," vysvětlila a dodala, že pokud jde o mělnické rodiče, ti by prý hřiště nejraději viděli nedaleko jezírka v parku Podolí. „Dělali jsme takový průzkum na facebooku a vyšlo nám, že u kachen by to bylo nejlepší," uzavřela.