Předsedkyně a jednatelka Kašpárku Helena Frýdlová navíc doufá, že se na ni usměje štěstí a přihlásí se jí alespoň jedna maminka, která by se ráda aktivně zapojila do dění v centru.

Maminek ubylo

„Spousta maminek se teď v září vrátila do práce, hodně nás ubylo," povzdychla si Helena Frýdlová, která organizuje dění v Kašpárku už pět let. „Zajistit program, který už máme zajetý a který kvůli různým grantům ani nemůžeme zrušit, je v této chvíli velice náročné," dodala s tím, že pokud si někdo myslí, že maminky se v centru   schází u kávy a v klidu si přitom povídají, je na velkém omylu. „Tak to opravdu nefunguje. Děti tu křičí, chtějí své matky a nikdo se nemůže pořádně soustředit. Kdyby se našel někdo, kdo by se chtěl zapojit, brala bych ho všema deseti. Aktivní maminky hledáme pořád – a teď víc než kdy jindy," poznamenala předsedkyně sdružení, která například administrativu spojenou s chodem Kašpárku dělá doma po nocích…

Kašpárek nabízí mnoho různých aktivit, o kterých se mohou zájemci dozvědět právě v rámci týdne otevřených dveří přímo v centru. Kdokoliv přijde s jakýmkoli dotazem, maminky z Kašpárku ho rády zodpoví a poradí.

Nové kurzy

V centru například letos rozjeli nové jazykové kurzy zaměřené převážně na konverzaci. V úterý dopoledne se v Kašpárku schází maminky, které si chtějí popovídat anglicky. Nevadí přitom, že s sebou mají své děti, i ty se mohou do Klubu anglicky hovořících dam zapojit. Středeční dopoledne je pak věnované milovníkům španělštiny. „Jde o klasický jazykový kurz pro ty, kdo třeba plánují vyjet do nějaké španělsky mluvící země. Aby se tam dokázali domluvit," vysvětlila Helena Frýdlová.

Vedle těchto novinek pokračují v centru už zavedené herničky pro děti různého věku, kurzy keramiky, břišních tanců nebo jógy. A samozřejmostí je také miniškolka, která zatím funguje pouze dopoledne, ale v budoucnu by podle Heleny Frýdlové měla být rodičům k dispozici také v odpoledních hodinách.

Co ještě chystají tento týden v Kašpárku

DNES
Vývoj dítěte do 18 měsíců (9.30 až 10.30 hodin)
Pravidelné konzultace pohybového vývoje od narození po první krůčky s fyzioterapeutkou Svatavou Dixovou.
Neviňátka (od 10.00 hodin)
Ukázka z programu herny pro děti ve věku od šesti měsíců do jednoho  a půl roku.
Sourozenecké vztahy (16.00 až 18.00 hodin)
Jak lze vybudovat dobré vztahy mezi sourozenci? Jak posílit rodinné vazby? Seminář s diskuzí vede psycholožka Xenie Uholyeva.

ZÍTRA
Kašpárkova školička (od 10.00 hodin)
Ukázka z programu herny pro děti ve věku od dvou do čtyř let.
Terapeutické konzultace (12.00 až 17.00 hodin)
Pravidelné individuální, párové i rodinné terapie vedené Xenií Uholyeva. Objednat se je možné na telefonním čísle 736 168 537.