Hru, která baví i vzdělává, může hrát celá rodina a její pravidla jsou velmi jednoduchá. Je určena pro 2 až 4 hráče ve věku od 6 do 99 let a seznámí účastníky s místními památkami a turistickými zajímavostmi Mělníka. V průběhu hry poznávají hráči některé architektonicky cenné stavby i sochy významných osobností. Hra obsahuje čtyři originální dřevěné figurky.

Autorem hry je mělnický kronikář Martin Klihavec a fotografie mělnických objektů pořídili Jiří Čermák a Karel Lojka. „Již před rokem jsem začal uvažovat o nějaké hře s mělnickými motivy a nejdříve jsem přemýšlel nad nějakou karetní hrou, něco jako karty na Mariáš či Kanastu s mělnickými obrázky. Na začátku letošního roku jsem ale začal vymýšlet zcela novou vlastní hru s vlastními pravidly,“ vysvětluje počátek vzniku hry Martin Klihavec.

Usazování nových vrat do zdymadla v Hořínském plavebním kanálu u Mělníka. Montáž vrat probíhala pomocí autojeřábu, který byl umístěn na nákladní lodi a vrata zdvihal.
VIDEO: Hořínské zdymadlo dostalo nová vrata, proplují i velké lodě

Hra Poznej Mělník je určena nejen pro obyvatele Mělníka, kteří město částečně znají, ale i pro turisty, kteří Mělník třeba neznají vůbec. Má pomoci propagaci turistického ruchu a místních turistických cílů.

Hra pak byla několik měsíců ve fázi vymýšlení pravidel. „Teprve nařízení nouzového stavu a uzavření škol bylo pro mě impulzem hru realizovat a dotáhnout ji do konce. Hru jsem testoval na své devítileté dceři a dolaďoval jsem pravidla. Chtěl jsem, aby hra byla jednoduchá, aby ji zvládlo i šestileté dítě a zároveň bavila i dospělé,“ doplňuje mělnický kronikář.

Ilustrační foto.
Odběrové místo na Covid-19 na Mělníku končí

Vzhledem k uzavření Turistického informačního centra v ulici Legionářů, kde se hra bude prodávat stejně jako jiné propagační předměty, bylo nutné najít jinou cestu distribuce, jak se mohou zájemci k nové hře dostat. Hru Poznej Mělník je možné si nyní objednat na emailu Mělnického osvětového a okrašlovacího spolku moosmelnik@seznam.cz. Hra bude doručena na adresu v co nejkratším termínu a na území města Mělníka je rozvoz zdarma, platí se pouze cena hry 150,- Kč.

Kronikář Martin Klihavec je známý také svými vystřihovánkami, které znázorňují některé mělnické pamětihodnosti, jako je Pražská brána, Vodárenská věž, Věž kostela sv. Petra a Pavla, chrám sv. Petra a Pavla a spoustu dalších a v případě zájmu je možné si je rovněž objednat na uvedeném emailu.

Mělnický úřad pracuje naplno i v nouzovém stavu.
Mělnický úřad pracuje naplno i v nouzovém stavu