VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mělničtí využívají regrese především k urovnání vztahů

MĚLNÍK - Regrese. Metoda, která lidem pomáhá odblokovat životní problémy. Co vše si pod tímto pojmem můžeme představit a co lze regresí řešit?

20.9.2007
SDÍLEJ:

Regresní terapií lze řešit i problémy se závislostmi, například alkoholové závislosti.Foto: Archiv VLP

Pojem regrese je nejčastěji spojován s minulými životy, ale znamená cestu zpět. S touto metodou je možné vybavit si již dávno zapomenuté dětství a najít v této době prameny, které byly příčinou vzniku současných problémů. Regresní metoda není hypnotická, a tedy nezasahuje do psychiky. Celý proces probíhá při plném vědomí a na základě svobodné vůle každého, kdo chce regresi podstoupit. Na otázky týkající se této metody odpovídala Veronika Šulcová z Kostelce nad Labem, která se metodou zabývá již několik let.

Zabýváte se regresí. Jak byste ji našim čtenářům přiblížila, o co se jedná?
Regresní terapie je metoda, jež se snaží pomocí znovuprožití traumat, která se udála v minulosti, dosáhnout vyrovnání se s nimi, a tím pozitivně ovlivnit současný a budoucí duševní stav člověka. V tomto ohledu je lhostejné, zda se jedná o události, které se staly před dvěma lety, v raném dětství či v době, kterou můžeme nazvat v „minulém životě“. Pro tuto metodu není důležité, zda klient uznává teorii minulých životů nebo chápe svůj prožitek jako sled obrazů, kterými s ním hovoří jeho podvědomí. Důležité je, že je tato metoda schopna člověku pomoci vyrovnat se se svým duševním stavem a výrazně přispět k jeho zlepšení.

Jak dlouho se již regresí zabýváte a proč jste si regresi zvolila?
Regresní terapii se věnuji již dva roky. O metodu jako takovou jsem se zajímala asi dva roky, potom jsem konečně našla odvahu a sama regresi několikrát podstoupila. Zjistila jsem, že mi tato metoda skutečně pomohla od bolestí a navíc mi otevřela i úplně nový pohled na můj dosavadní život a věci okolo mě. Poté jsem svou terapeutku požádala o kontakt na pořadatele kurzů regresní terapie a přihlásila se.

Jaký mají o regresi zájem lidé z Mělnicka?
Toto se asi z mého pohledu dá odhadnout docela těžko. Lidí, kteří se zabývají touto formou terapie, je hodně a klienti dají často samozřejmě přednost někomu, ke komu to mají blíž. Jiná skupina lidí dá na dojem, kterým na ně působí má webová prezentace, reference od známých nebo hlasový kontakt po telefonu, a jsou ochotni přijet třeba až z Moravy. Nemohu říci tedy přesně kolik klientů mám z Mělnicka a kolik z ostatních regionů. Dá se říci, že přibližně padesát procent klientů je z tohoto regionu.

V čem dokáže regrese pomoci a v čem naopak uškodit?
Regresní terapie pomáhá při psychických či psychosomatických problémech. Jako příklad bych uvedla problémy ve vztazích. Regrese nedokáže znovu dát dohromady rozbité manželství, ale může výrazně pomoci se vyrovnat s rozvodem. Podobně to platí třeba u úmrtí bližního, hádek… Dále regrese pomáhá lidem, kteří trpí různými fobiemi – z pavouků, z vody, či z věcí týkajících se sexuality. Také napomáhá v situacích, kdy klientka nemůže dlouhodobě otěhotnět, nebo klient trpí častými a opakovanými nemocemi. Odbourává trauma z úrazů či operací, a tím napomáhá k lepší a rychlejší rekonvalescenci. Uškodit pomocí regresní terapie může hlavně nezkušený terapeut. Následkem jsou nevolnost či špatná nálada, které však během jednoho či dvou dnů odezní.

Dá se regrese nějakým způsobem naučit?
Určitě ano. Pokud máte zájem se o regresní terapii dozvědět více či se jí věnovat, stačí se přihlásit na několikadenní kurz, kde dostanete teoretické základy plus základní praxi. Samozřejmě z absolventa není ihned špičkový terapeut. Musí se rozvíjet další praxí, a tím získává zkušenosti, což většinou ze začátku odnášejí „dobrovolníci“ z rodiny nebo přátelé. Za sebe mohu doporučit kurzy pana Dragomireckého.

Proč jste si zvolila právě regresi?
Tato metoda mě vždycky svým způsobem lákala. Slyšela jsem o ní od svých přátel, kteří velmi pozitivně hovořili o svých vlastních zkušenostech, a sama jsem se ji rozhodla vyzkoušet. Po několika sezeních jsem zjistila, že člověk často změní pohled a přístup ke svým představám či názorům a odchází ze sezení obohacen i jinak, než zbavením se svých problémů. Rozhodně získá pohled na svět kolem sebe z jiného úhlu.

Z jakého důvodu nejčastěji lidé na Mělnicku vyhledávají regresi?
Nejčastěji se jedná o problémy se vztahy. Většina mých klientek jsou ženy, které se např. neshodnou se svým manželem a trápí se. Dalším často se objevujícím tématem jsou problémy s rodiči (nedostatek citu a pochopení u rodičů, což někteří s sebou nesou celý život a těžce se s tím vyrovnávají). Často lidé přicházejí jen s nejasným pocitem, že je něco trápí, anebo se ostýchají říci, o jaký problém se přesně jedná.

Kdy by člověk neměl regresi podstupovat?
Člověk by neměl regresi podstupovat, jestliže se dlouhodobě léčí s nějakou vážnou psychickou poruchou. Při závažných klinických potížích se indikují jiné metody a ve svém vlastním zájmu by člověk měl navštěvovat lékaře – tedy kvalifikovaného odborníka. Není vhodné podstupovat regresi v případech, kdy člověk dlouhodobě užívá antidepresiva či jiné látky ovlivňujících psychiku. Tyto látky výrazně ovlivňují naše vnímání a při regresní terapii by mohlo dojít k nežádoucím dopadů na psychiku. Těhotné ženy by na svůj stav měly terapeuta upozornit a konzultovat s ním vhodnost regresní terapie.

20.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Stavební a provozní elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme - výkonostní prémie, motivační prémie za docházku, příspěvek na stravné a penzijní pojištění, 24 dnů dovolené. Pracoviště: Mepla s.r.o., Strážnická, č.p. 1518, 276 01 Mělník 1. Informace: Irena Nováková, +420 315 739 081. Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: - práce u lisu, Nabízíme: prémie, zajištění ubytování, Kontakt: telefonicky po-pá 9:30-16:00, osobní schůzka út-pá 8:30-11:00 Rudeč 848, 27713 Kostelec nad Labem. Pracoviště: M&v facility plus s.r.o. rudeč, Rudeč, č.p. 848, 277 13 Kostelec nad Labem. Informace: Maryvo Viachelav, +420 773 195 331. Potravinářství - Potravinářství Pekař 12 800 Kč Pekaři Pekaři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: pracovní doba 7:00-15:00/16:00, Požadujeme: ruský jazyk výhodou, znalost pečení arménského chlebu, Místo výkonu práce: Vojkovice 120, 277 44 Vojkovice u Kralup n. Vlt., Kontakt: telefonicky po-pá 10:00-12:00, osobně nutno se předem domluvit telefonicky. Pracoviště: Baker's house s.r.o. - vojkovice, 277 44 Vojkovice u Kralup n.Vlt.. Informace: Naira Arzumanyan, +420 776 271 113. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 24 000 Kč Mechanici a opraváři zemědělských, průmyslových a jiných strojů a zařízení Automechanici a pomocný automechanici stavebních a zemědělských strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: - servis a obhospodařování stavebích strojů a techniky, - vyučení v oboru není podmínkou - zaučíme, Nabízíme: odměny, Kontakt: telefonicky kdykoliv, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Ideastav stavební s.r.o. - tišice, Mělnická, č.p. 158, 277 15 Tišice. Informace: P. Koudelková, p. Šťastný, +420 733 364 018 4.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Za mříže cel vazební věznice putovala pětice cizinců ve věku od 23 do 29 let, které středočeští kriminalisté dopadli jako podezřelé ze série vloupání do prodejen.
3

Vykradači prodejen podle policie napáchali škody za tři miliony

Ilustrační foto

Policisté řešící smrtelnou nehodu hledají svědkyni

Boleslavská záchytka nahradí zrušené zařízení v Kolíně

Mladá Boleslav – S větší zátěží musí od příštího roku počítat záchytná stanice v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici. Dosud její tři lůžka slouží především lidem, kteří se opili nebo intoxikovali jinou látkou v Mladé Boleslavi a okolí; už tak ostatně dosti širokého. Od příštího roku se spádové území podstatně zvětší: v Kolíně tamější zastupitelé rozhodli o uzavření záchytky provozované městem. Provoz má ukončit symbolicky: o silvestrovské noci.

Opilý narkoman na motockylu a požár v ostravském Albertu: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 17. září 2018.

Odsouzení tátové vařili při Dnu dětí v jiřické věznici

Jiřice – Pódium s kapelou, dobrá nálada. Otcové s dětmi v barevných trikách podle týmů, společenské hry a soutěže, grilování. Na první pohled běžné zábavné odpoledne pro celé rodiny. Ovšem toto se odehrávalo v uzavřeném objektu jiřické věznice. I když v parku a tedy místě, které vězeňské prostředí připomíná ze všeho nejméně.

Lidé očekávali příjezd Masaryka s mávátky v barvě trikolóry

Spomyšl /FOTOGALERIE/ - Náves v malé obci Spomyšl patřila v neděli 16. září oslavám 100 let výročí vzniku Československé republiky. Na akci se od 14 hodin sešly desítky lidí a spoustu z nich si připomnělo výročí v dobových kostýmech a krojích. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT