Práce započaly už před hlavními prázdninami. Na Základní škole Generála Klapálka proběhla kompletní renovace elektrorozvodů včetně datových sítí a osvětlení. Investice celkem vyšla na bezmála jednadvacet milionů korun, stavbu prováděla firma Eltodo. Podle města je oprava k 25. srpnu ukončena.

Oproti rekonstrukci v ZŠ Gen. Klapálka se ta v Lobečku – Základní škola Třebízského protáhne až do listopadu letošního roku. „Předpokládalo se, že vzhledem k náročnosti rekonstrukce, která stále probíhá, se oprava protáhne, jelikož jde navíc o tělocvičnu a kuchyň,“ sdělil Deníku mluvčí města Aleš Levý.

Podle Levého se ve škole stihnou do konce prázdnin dodělat učebny, chodby i kabinety. Naopak v kuchyni, tělocvičně a vedlejších prostorách potrvají práce až do 30. listopadu.

Žáci tamní školy se budou chodit stravovat do restaurace Chemik. „Normálně se v restauraci nevaří, kuchyň je proto zachovalá, a kapacitně místa stačí. Pro veřejnost se otevírá až v odpoledních hodinách, takže se žáci s návštěvníky podniku nepotkají,“ upřesnil mluvčí.

V Lobečku práce započaly 18. června a na konci června zastupitelstvo schválilo navýšení rozpočtu o 22 milionů korun. Celková výše rekonstrukce se vyšplhala téměř k 91 milionům. Podle mluvčího došlo následně ještě k navýšení rozpočtu kvůli vzniklým vícepracím.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.