Příští podoba kralupského centra má zatím dvě možné verze. Návrhy firem Casua a Satra Picek Architects nyní hodnotí nezávislí architekti. Verdikt kralupských zastupitelů, který má padnout na zasedání 27. června, přitom mohou ovlivnit i obyvatelé města. S oběma návrhy mají možnost se seznámit v informačním centru v přízemí obchodního domu Máj na Palackého náměstí. Čekají tam na ně vedle obou architektonických studií i anketní lístky s hlasováním a možností připojit i své náměty a připomínky.

Obě architektonické studie se shodují v demolici hotelu Praha, kde měla být podle někdejších nápadů některých kralupských politiků radnice. Jinak se ale zásadně liší. Satra Picek Architects počítá s bouráním mnoha staveb a volnými prostory. Atelier Casua využívá původních staveb a zaměřuje se na uzavřené náměstí. Obě studie řeší například i prostory pro radnici, krámky nebo byty, zeleň, dopravu a parkování.

Své návrhy zástupci obou architektonických ateliérů krátce představují na této stránce. Občané si jejich podrobné studie mohou prohlédnout v Máji až do 27. června, ve všedních dnech od 10 do 18 hodin a každou neděli od 13 do 18 hodin. Architekti je s nimi seznámí i na setkání v kulturním domě Vltava 6. června. Zájemci mohou navštívit i web www.mestokralupy.cz, kde jsou k přípravě rekonstrukce centra podrobnosti.