ofesorka Iveta Vaisová. Přišla s tím, že bychom se mohli zúčastnit a ukázat se díky tomu v trochu lepším světle. Tak jsme jí to odsouhlasili," vrací se Martina několik týdnů nazpátek. Tenkrát ještě netušila, co ji čeká, ale protože ji psaní baví, šla do toho. „Ono to ani jinak nešlo, protože kdo článek neodevzdal, dostal pětku," připomíná se smíchem netradiční způsob motivace, který jejich češtinářka zavedla.

V budoucnu by se Martina ráda živila prací, díky které by mohla pomáhat lidem, tedy třeba jako lékařka. Ale nebrání se ani možnosti stanout jednoho dne za školní katedrou z té druhé strany.

„Maminka učí na základní škole a sestra teď studuje pedagogickou fakultu v Praze, takže ke kantorskému povolání mám blízko. Lákalo by mě ale hlavně lékařství, i když vím, že je to hodně náročný obor," přiznává budoucí maturantka, na jejímž vysvědčení byste marně hledali horší známku než dvojku.

Sympatická slečna má vedle studia také spousty zájmů. Sama o sobě prohlašuje, že je sportovní typ, ráda jezdí na kole nebo s kamarády v létě vyráží na výlety k vodě. Její největší životní láskou je ale tanec.

„Věnuji se mu už od svých pěti let, kdy jsem začala chodit do lidušky," vrací se Martina ke svým tanečním začátkům. Dnes patří mezi zkušené členy tanečního souboru Roxton, s kterým často vyráží na nejrůznější soutěže. Dokonce už se zúčastnila i světového šampionátu. Jejím hlavním oborem je street dance. „Ale jinak se u nás tancuje všechno, třeba i balet. Jsme taková velká rodina, rádi spolu trávíme čas," přibližuje jednu z mnoha věcí, kterou má na tancování ráda.

Martina nevydrží chvíli v klidu, i proto kývla na nabídku, aby v neratovickém domě dětí a mládeže vedla jeden z pohybových kroužků. „Starší děti učím hip hop, ty mladší pak základy aerobiku. Hlavní je, aby se hýbaly," vysvětluje.

Šikovná tanečnice má zkušenosti také z modelingu. Před několika lety se v soutěži Dívka roku dostala až do celostátního finále, kde si ji vyhlédli profesionální fotografové a nabídli jí přivýdělek. „Na klasickou modelkou jsem maličká, takže dělám fotomodeling a hostesing. Pokud bude zájem, ráda bych u toho ještě nějakou chvíli zůstala," netají se svým přáním slečna, která dostala na starosti vymyslet a nacvičit předtančení na maturitní ples své třídy.