Například v mělnickém kempu přicházejí návštěvníci do tamní restaurace na oblíbenou pochoutku pravidelně každý pátek. „Lidé už jsou naučeni, že každý pátek máme v poledním menu k řízku bramborový salát. Takto zavedený režim máme už několik let," sdělila zaměstnankyně restaurace v Autokempu Mělník.

Zákazníky neodradilo ani zvýšení ceny. V minulém roce tam za řízek s přílohou zaplatili okolo 140 korun. Letos došlo ke kompletnímu zdražení jídelního lístku, v průměru o 10 procent. Nová cena řízku se salátem nyní vychází o 30 korun dráž. V případě, že si zákazník dopřeje i polévku, zaplatí dalších 50 korun. Celé menu tak vychází na 220 korun.

A v případě, že dostanete chuť na řízek se salátem i v jiném dni, než je pátek, můžete zamířit třeba do restaurace U Svatého Václava v centru Mělníka. Na jídelním lístku je vepřový řízek s domácím bramborovým salátem.

Specialitou je domácí bramborový salát

„U nás je specialitou především bramborový salát, který tu podáváme stejný už od roku 1990," řekla redakci Deníku zaměstnankyně restaurace, podle které se zákazníci do podniku vracejí.

Oblíbený pokrm je tam za 259 korun a polévka podle denní nabídky za 79 korun. Ceny se od loňského roku nijak nezměnily, a přestože cena poledního menu přesahuje 300 korun, lidé jsou ochotni za oběd tuto částku zaplatit.

„Protože sídlíme vedle zámku, mimo sezonu nemáme úplně plno, ale v hlavní sezoně se nezastavíme. I tak k nám chodí pravidelně na jídlo známé tváře," doplnila zaměstnankyně.

Ani v mělnické restauraci U Piráta nechybí v nabídce vepřový nebo kuřecí řízek, tentokrát s bramborem, který v polední nabídce mezi jedenáctou a patnáctou hodinou vychází na 170 korun. Polévka k tomu je za 45 korun. Celé polední menu tak vychází na 215 korun.

Kompletní polední menu s řízkem v mělnických restauracích

Restaurace U Svatého Václava 338 Kč
Autocamp Mělník 220 Kč
Restaurace U Piráta 215 Kč