Nové nákupní centrum vyroste na ploše dva a půl hektaru, obchody tam zaberou přesně 8 200 metrů čtverečních. A sortiment bude široký. „Nyní dokončujeme dokumentaci pro spojené územní a stavební řízení," potvrdil Jindřich Kukačka, jednatel společnosti Portin, která je zároveň investorem záměru.

Retail park s marketem Tesco a mnoha dalšími obchody se bude nacházet hned vedle hlavní silnice v okrajové části Neratovic, v Byškovicích. Plocha, na níž bude stát, se už v minulosti hodně řešila. Podle neratovického starosty Romana Kroužeckého měla o pozemek zájem třeba i společnost Kaufland nebo jiní investoři, plánující až dvakrát větší počet obchodů. „Myslím, že chystaná nákupní zóna je zlatou střední cestou,“ poznamenal Kroužecký s vírou, že pro občany bude výstavba takzvaného retail parku přínosem.

Kromě společností Tesco a Pepco, které už v Neratovicích zastoupení mají, tam bude i řada novinek. Zákazníci už nebudou muset dojíždět do Prahy třeba do obchodů CCC, Sinsay, Takko. Jysk, Planeo nebo Super Zoo.

V místě bude možnost i občerstvit se. Tentokrát nepůjde o fastfood McDonald, který společnost Portin v poslední době většinou do měst přináší, plánuje je i v Mělníku nebo u Kralup nad Vltavou. V Byškovicích má působit gastro řetězec Bistro Wok specializovaný na asijské pokrmy. „Zatím se jedná o vnitřní restauraci. Prostor pro případnou výstavbu venkovní budovy, kde by možný fastfood mohl být, necháváme prozatím otevřený," dodal zástupce investora.

Snahou Port Investu je získat stavební povolení do září letošního roku. „Hned následně bychom začali s výstavbou. Pokud vše půjde podle plánu, chceme otevřít v říjnu roku 2025," dodal Jindřich Kukačka.

Obchodní zóna u Byškovic

Tesco, Jysk, Action, Sinsay, Pepco, Rossman, Planeo, Super ZOO, Prospánek, Bistro WOK, lékárna Benu, Traficon, CCC, Takko, Benzina Orlen Expres.