Muž na kole musel zažít neuvěřitelný šok. Když jel po hlavní silnici ve směru od Vlíněvsi na Horní Počaply, vyřítilo se na něj auto. V tu chvíli už ale cyklista nestačil zaregovat a neúprosně blížící se vůz jej smetl k zemi.

„Jednašedesátiletý řidič Mercedesu Vito z Litoměřicka vyjížděl z vedlejší komunikace ve směru od návsi na obec Cítov, přitom došlo ke střetu přední části vozu s cyklistou,“ uvedl k nehodě mělnický policejní mluvčí Václav Tichý.

Šofér ale své zavinění popírá a tvrdí, že mu selhaly brzdy. „Řidič vozidla na místě uplatnil technickou závadu automobilu a to brzdového systému,“ potvrdil policejní mluvčí.

O tom, zda nehodu řidič zavinil či nikoliv, rozhodne posudek odborníků. Ti budou zkoumat, zda v době nehody brzdy opravdu nefungovaly.
Policisté na místě provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol u obou účastníků nehody. Tester ale popíjení před jízdou u obou mužů vyloučil.
Karambol skončil poničením kola a prasklým předním sklem u dodávky. „Na vozidle a jízdním kole vznikla škoda ve výši asi šestnáct tisíc korun,“ dodal Tichý.