Trojice nabroušených policejních passatů s třista koňmi pod kapotou v pátekodpoledne dohlížela na piráty, kteří se proháněli po dálnici D8 od Prahy až po Lovosice.

Na pětačtyřicátém kilometru stáli policisté z dálničního oddělení v Nové Vsi. Ti zase dohlíželi na autolékárničky, technický stav aut a dálniční známky.

Do policejních sítí se lapil jednačtyřicetiletý muž, který měl nastoupit do vězení, u dalšího dechová zkouška prokázala hodnotu zbytkového alkoholu 0,15 promile.

Převážná většina kontrolovaných šoférů, které policistům hlásil jejich kolega z bílozeleného mondea, měla buď propadlou technickou prohlídku nebo neměla letošní dálniční známku.

S nákupem dálniční známky si nelámal hlavu ani řidič černého mercedesu. Na jeho čelním skle byla vylepena už od předloňského roku a navíc mu scházela přední poznávací značka.

Světlehnědého favorita se třemi pasažéry strážci zákona nezastavili také jen tak pro nic za nic. Místo standardních kol auto zdobily široké pneumatiky na řádně rozšířených ráfcích.

Po celé dálnici se během akce pohybovali policisté v civilních vozech a agresivní řidiče z výšky pozoroval také policejní vrtulník.