Řidiči, kteří mají za předním sklem svého automobilu vylepeny stále loňské dálniční známky, by si s nákupem známek na rok 2009 měli pospíšit. Mají na to čas už jen tři týdny, platnost starých známek totiž k jednatřicátému lednu končí.

Zakoupit je mohou na všech pobočkách České pošty a na čerpacích stanicích. Většina prodejních míst je dobře zásobena a stavy dálničních kupónů dodavatelé stále doplňují. Mohla by však nastat situace, že by řidiči odkládající nákup na poslední chvíli, vykoupili zásoby některých prodejních míst. Je proto lepší s nákupem neotálet.

„Dálniční známku jsem kupoval zrovna včera, sehnal jsem ji bez problémů na mělnické poště, kde jich mají zatim dost,“ řekl Václav Petr z Mělníka.
Podle zaměstnankyně mělnické pošty, registrují zvýšený prodej ročních dálničních kupónů již od prosince. „Zásoby máme dostatečné,“ dodala žena.
Dobře zásobena je i pošta ve Mšeně. „Dálničních známky máme v prodeji, výrazný zájem však o ně zatím není,“ řekla vedoucí mšenské pošty Jana Vaňková.

Řidiči mohou kupóny na letošek zatím bezproblémů sehnat i na čerpacích stanicích. „V poslední době je o roční známky velký zájem, máme jich však ještě dostatek,“ uvedla Alžběta Kovalčíková z mělnické Benziny Plus.

Jezdit na dálnici bez platné dálniční známky by se nemuselo vyplatit. „Řidiči na místě hrozí bloková pokuta až do výše pěti tisíc korun,“ uvedl mělnický policejní mluvčí Václav Tichý.