Dnes je tam nejlevnější benzin na Mělnicku, alespoň podle výsledků našeho namátkového průzkumu.
Majitelé aut s naftovými motory mohli nejlevněji natankovat u stejné stanice za 23,90, což je dvoukorunový rozdíl oproti ostatním mělnickým benzinkám.

Levně se dá v Mělníku natankovat i u čerpací stanice Topexol v areálu STS. Za special i natural tam zaplatí řidiči necelých 23 korun. Nejdražší palivo v Mělníku bylo včera u tří čerpacích pump, které mívají většinou shodné ceny.

„Samozřejmě mě těší, že jde cena benzinu dolů, v peněžence je to znát,“ prohlásila Světlana Táborská ze Mšena. „ Ještě by se u některých čerpaček mohla zlepšit kvalita benzinu,“ dodala řidička.

„Tankovat teď jezdím radši, než dřív, na každém litru ušetřím desetikorunu a před Vánocemi se to hodí,“ dodal s úsměvem řidič Zdeněk Beran z Mělníka.

Podle zaměstnance mšenské čerpací stanice Davida Zabilánského lidé sice do zásoby nenakupují, po slevě se však výrazně zvýšil odběr. „Vypadá to, že bude cena paliva klesat i nadále,“ dodal Zabilánský.

Také podnikatele v dopravní sféře těší současné ceny pohonných hmot, výrazně se jím tak sníží provozní náklady. Protože se ale zároveň zvyšují ceny energií, cena paliva se většinou nepromítne do ceny konečných produktů.

Za poslední čtyři roky je cena ropy na svém minimu. Odborníci přitom čekají v příštím roce další snižování, dokonce až na pětadvacet dolarů za barel, což je několikanásobně méně, než jaká byla cena na ropných trzích v polovině letošního roku.