Nejvíce řidičů tudy projíždí v ranních a odpoledních špičkách, když míří do práce a vracejí se domů. Před Vepřkem narazí několikrát v týdnu na hlídku strážníků, někteří z nich se pak otáčejí a vracejí se na značenou objízdnou trasu. Ta vede buď po dálnici D8 ve směru na Prahu, nebo po silnici I/16 ve směru na Velvary a následně na Nelahozeves.

Ilustrační foto.
Muž v práci nadýchal 3 promile. S okamžitou výpovědí nasedl do auta a odjel

„Rozdali jsme už nesčetně pokut. Čtvrtina řidičů si vymýšlí různé výmluvy. Dokonce jsme se ptali i na čísla hrobů, když nám tvrdili, že jedou na hřbitov. Mnozí lidé tam jezdí legálně, když řeknou, za kým jedou na návštěvu, tak je pustíme. " řekl Deníku velitel Městské policie Veltrusy Josef Mošna.

Lenka Kulhavá z Nové Vsi jezdí do Veltrus, kde má obchod s dárkovými předměty, nejméně desetkrát v týdnu. „Je to sice komplikace, ale opravy se dokončují a zanedlouho už přes Vepřek nikdo nepojede," uvedla podnikatelka, která se cestou z práce pravidelně zastavuje u maminky na Vepřku. Ta žije v domě přímo u hlavní silnice, kde není chodník, takže projíždějící auta má téměř před okny.

Větší vozidla se obtížně vyhýbají

„Obyvatelé obce si stěžují, ale je pravda, že mnozí z nich situaci chápou. Nejvíce jsou z toho nešťastní ti u silnice, mnozí z nich to řešili kameny u domů, aby jim auta nejezdila až před okna, ale to zase z bezpečnostních důvodů neakceptovala policie," řekl Deníku Lukáš Jansa, starosta Nové Vsi, k níž patří i Vepřek.

Problém nastává, když se na úzké silnici potkají dvě větší vozidla. Za deset minut, kdy redakce Deníku sledovala provoz na vepřecké silnici, projelo okolo patnáct aut. Mezi nimi i linkový autobus, který se vyhýbal protijedoucí dodávce. Oba řidiči přitom museli sjet mimo vozovku, aby to zvládli.)

Kostel svatých Jakuba a Filipa na Chvojně.
Tip na výlet: Chvojen je oblíbené místo druidů, křesťanů a dokonce satanistů

Naštěstí se ve Vepřku za dobu, co tudy i přes zákaz mnoho řidičů projíždí, nestalo žádné neštěstí. „Nebezpečné situace tady vznikají několikrát denně, ale zároveň nedošlo ke zranění, které by třeba donutilo navýšit hlídky,“ poznamenal starosta.

Silnice je hodně zničená. Podle Jansy by měla jít oprava za Středočeským krajem. „Zatím vedeme jednání, kraj nám přislíbil finanční pomoc, protože silnice je naprosto zdemolovaná a opravy budou nezbytně nutné," dodal Jansa s tím, že dopravní komplikace by měly skončit na začátku května, kdy dojde k obnovení provozu na silnici II/608 a řidiči budou moci opět projíždět Novými Ouholicemi.