Laciné gesto, nebo opravdová snaha o konečné řešení? Na tuto otázku se ptají řidiči, kteří v těchto dnech projíždějí silnicí I/16 u Liblic. Musejí totiž velmi pracně kličkovat mezi vyfrézovanými úseky, neboť tam silničáři začali s opravami v obou jízdních pruzích.
Šoféři se ale obávají, že opětovně zalátaná silnice dlouho nevydrží. Před dvěma lety stejným způsobem dělníci komunikaci opravili, povrch vozovky ale vysoký provoz aut nevydržel. „Měli by to udělat konečně pořádně, aby se tady nedělaly hrboly a díry, vždyť to jsou pak vyhozené peníze!“ zlobil se včera na místě řidič dodávky, který touto cestou pravidelně převáží zboží.
Na rozbitou vozovku plnou výmolů a děr upozornili před necelým týdnem redaktoři Mělnického deníku. Ti se pozastavovali nad absurdním řešením Ředitelství silnic a dálnic, které namísto kompletní úpravy silnice nechalo zhruba před týdnem nainstalovat značky upozorňující na nerovnost vozovky a přikazující padesátikilometrovou rychlost.
Tehdy se k situaci na vozovce vyjádřilo ředitelství silnic a dálnic, které je za jeho stav zodpovědné, s tím, že by kompletní oprava vyšla na 19 milionů korun. Za tuto částku by se muselo odvodnit podloží vozovky, které právě zapříčiňuje její opakující se devastaci. „Určit v současné době konkrétnější termín opravy bez znalostí rozpočtu příštího roku by bylo nesolidní,“ uvedla v minulém týdnu mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.
Proč tedy odpovědný orgán přistoupil k dočasné opravě této liblické silnice, za kterou při poslední rekonstrukci musel zaplatit téměř dva miliony korun, se nám ale od ředitelství silnic a dálnic do uzávěrky listu nepodařilo zjistit.