Motoristé, kteří často jezdí do centra Mělníka autem, budou zřejmě moci za parkování opět platit mobilním telefonem. Radní se totiž rozhodli, že bez elektronické alternativy platby za parkování město nenechají. Potvrdil to místostarosta města Milan Schweigstill.

„Pokud bychom zůstali pouze u parkovacích automatů, byli bychom trochu pozadu. Proto se chceme vrátit k tomuto modernímu způsobu placení,“ připomněl místostarosta.

V Mělníku už řidiči za parkování pomocí sms zpráv 
a prostřednictvím mobilní aplikace elektronického systému Pango platili od jara minulého roku. Na sklonku letošního srpna ale společnost Pango Parking Czech veškeré své projekty ukončila.

Systém placení přes mobilní telefon se ovšem podle Milana Schweigstilla osvědčil. „Firmy zajišťující tento způsob placení parkovného v Česku jsou, takže je budeme nyní poptávat,“ uvedl místostarosta, podle něhož by motoristé za parkování mohli mobilem opět platit už na začátku jara příštího roku.

Změny cen za parkování se řidiči obávat nemusejí. Zůstanou stejné, stejně tak jako počet parkovacích automatů. Přibude na nich pouze informace o možnosti za parkování platit sms zprávou nebo přes mobilní aplikaci.

Elektronický systém parkování Pango, který v pilotním projektu prověřil jako první a zatím jediné město 
v Česku právě Mělník, používalo několik set řidičů, kteří platili parkování přes své telefony. Průměrný čas, který řidiči platící elektronicky strávili na placených stáních, byl asi třicet minut.