Mělník/ Řidiči, kteří chtějí zjistit stav svého bodového konta za prohřešky při řízení, mohou využít systému Czech Point. Na Mělnicku ho nabízejí čtyři pošty, šest městských úřadů a patnáct obecních úřadů. Pro šoféry jsou tak informace o spáchaných přestupcích dostupnější díky nově schválené novele silničního zákona.
„Od začátku roku využilo možnost získat u nás výpis z bodového konta už několik řidičů,“ uvedla Lenka Moravcová z kralupského městského úřadu s tím, že služba stojí stokorunu.
Redaktoři Deníku se pokusili získat výpis bodového hodnocení na jedné z poboček České pošty, aby čtenářům představili, jakým způsobem nový systém funguje.
V budově pošty si z terminálu pořadníku vzali lístek a poté vyčkávali, až budou vyvoláni světelnou tabulí k přepážce. Tlačítko pro tuto kategorii je označeno nápisem Czech Point.
Pracovnice pošty je u přepážky nezdržela déle než pět minut. Prvním dokladem, který je potřeba pro výpis z bodového konta, je občanský průkaz. Následně ještě redaktoři předložili řidičský průkaz, ze kterého si pracovnice opsala číslo průkazu. Pak už jen obdrželi ověřený výstup z registru řidičů a daňový doklad o zaplacení částky.
Jak redaktoři zjistili, není to nijak časově náročná služba. Záleží ovšem na tom, kolik lidí mají před sebou. „Na výpisy nemusí řidiči dlouho čekat, děláme je na počkání,“ dodala k novému systému Lenka Moravcová.

Czech Point na Mělnicku

Česká pošta: Tyršova ulice Mělník, Nerudova a Tylova Kralupy nad Vltavou, Mládežnická Neratovice

Městské úřady: Kostelec nad Labem, Kralupy nad Vltavou, Liběchov, Mělník, Neratovice, Veltrusy

Obecní úřady: Byšice, Cítov, Dřínov, Dřísy, Chlumín, Kly, Ledčice, Lužec nad Vltavou, Malý Újezd, Mělnické Vtelno, Obříství, Tupadly, Všetaty, Vysoká, Zálezlice

Petra Špitálská, Gabriela Benešová